Čtvrtek, 14 listopadu, 2024
DomůNovinkyBudoucnost je tady: ZTE Grand S3 má skener oční sítnice

Budoucnost je tady: ZTE Grand S3 má skener oční sítnice [MWC]

ZTE na veletrhu MWC představilo svůj vlajkový model s názvem Grand S3. Smartphone nepatří k naprosté špičce, ale přesto přináší něco, co žádná konkurence nenabízí, a to snímač oční sítnice. Ten má plně nahradit zadávání hesel, a urychlit tak autorizaci uživatele.

O skeneru očí se hodně mluvilo před loňským představením Galaxy S5, Samsung ale po vzoru iPhonů vsadil nakonec na čtečku otisků prstů, kterou integroval do domovského tlačítka. Prvním smartphonem na světě, který odemknete pouhým pohledem, se tak stal až model Grand S3 od čínského výrobce ZTE.

Nečekejte však žádná kouzla. Vše obstarává čelní fotoaparát s rozlišením osm megapixelů, který skenuje oko a mapuje krevní cévky uvnitř očního bělma. Ty jsou podle výrobce jedinečné pro každého člověka a nemá na ně vliv věk ani stres.

Výrobce věří, že Eyeprint ID, jak se foťáku přezdívá, nahradí do budoucna zadávání hesel, ať už na webových stránkách, nebo přímo u rozličných služeb. Stejně tak by sken oka mohl umožnit bezpečně platit přes různé platební systémy.

Otázkou však je, jak to bude s přesností skenu při zhoršených světelných podmínkách. Čočku fotoaparátu na čelní straně smartphonu totiž nedoprovází přisvětlovací LED.

nexus2cee_ZTEGrandS3

ZTE Grand 3 je chytrý telefon s velkým 5,5palcovým displejem s Full HD rozlišením, čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz a 3 GB RAM. Základní uživatelskou paměť 16 GB je možné rozšířit pomocí micro SD karet. Kromě čelního osmimegapixelového fotoaparátu má mobil také hlavní foťák s rozlišením šestnáct megapixelů. Neobvyklý technický kousek se chlubí také podporou LTE, avšak jen na čínských frekvencích. Baterie má příjemnou kapacitu 3 100 mAh.

Nové ZTE se už nyní prodává v Číně za částku 2 999 juanů, v přepočtu zhruba 11 800 Kč. Informace o dostupnosti na dalších trzích oznámeny nebyly.

Zdroj: AC

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Zajímavé, ale stejně myslím že bych radší zadal heslo ručně když přihlédnu k tomu jak byla celá procedura pomalá. Skener otisků prstů je mnohem víc dotažená věc a navíc dává logiku že prstek kterým ovládáte telefon i odemikáte. U skenováni oči se musím dotknout obrazovky pak několi sec. ztrácet čtením duhovky a pak stejně telefon ovládám prstem. Další věc je přesnost. Osobně nevím a otisk bude určitě přesnější a obzvláště ve špatných podmínkách a u lidí s brýlemi. Každopádně je to zajímavá novinka kterou by mohlo do svých telefonů dát více výrobcum. Podle toho co jsem pochopil jde jen o softwarové vybavení.

    • Divny argumenty. 1. Stejne se divame na display kam klikame neni potreba delat nic specialniho a oci to nacte. 2. Skenovani oci je asi to same jako skenovat otisk. 3. Oci budou asi bezpecnejsi prvek
      Kazdopadne je to jen dalsi zpusob jak nacist data o lidech s bezpocnoati to nema nicc spolecnyho.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře