Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyBrněnský hackathon zaměřený na Smart TV ovládla aplikace GIF TV. Pražský hackathon...

Brněnský hackathon zaměřený na Smart TV ovládla aplikace GIF TV. Pražský hackathon na stejné téma pořádá STRV 9. dubna

První letošní hackathon vývojářského studia STRV ovládla GIF TV – aplikace pro Android TV, která propojuje oblíbené portály Giphy.com se streamovací hudební službou Spotify. Vítězný tým ve složení Radim Vaculík a Pavel Synek přiznávají, že zvažují tento nápad dokončit a aplikaci na chytré televize uvést na trh.

Na druhém místě se pak umístila aplikace Piano, která propojuje Apple TV s iPadem nebo iPhonem a můžete tak díky ní hrát na piano ze svého obýváku, aniž byste museli mít doma skutečné piano. Na třetím místě se umístil tým PublicEye, který představil aplikaci, díky níž se prostřednictvím veřejných kamer můžete přímo v televizi podívat třeba kolik je sněhu na sjezdovce, nebo jak plný je akvapark vedle vás.

Pražský hackathon na stejné téma, tedy Smart televize – především pak na Apple TV, Android TV a Chromecast – se uskuteční 9. dubna v pražských kancelářích STRV ve Slovenské domě.

Stejně jako brněnská porota, tak i ta pražská bude složena ze zajímavých osobností. Do poroty zatím přijali pozvání Ondřej Krátký a Juraj Atlas z Liftago, Michal Ptáček z CzechCrunch a zatím nepotvrzeným je investor Andrej Kiska Jr.

Připravený je celodenní program plný hackování a kódování, spousta jídla a zábavy. Hlavní cenou je Apple TV 64 GB nebo nVidia Shield 500 GB. Do hackathonu se mohou hlásit týmy po dvou až čtyřech, ale i sólo vývojářům bude umožněno se účastnit, kdy pořadatelé týmy vytvoří na místě na základě domluvy s přihlášenými účastníky. Přihlášky je možné posílat přes Eventbrite.

Podrobnosti

Datum:
Sobota 9. 4.
Čas:
09:30 – 20:30
Cena:
Zdarma

appletv_chromecast_strv_hackathon

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře