Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyBrian White: Apple si žádné starosti dělat nemusí. Nexus 7 je jen...

Brian White: Apple si žádné starosti dělat nemusí. Nexus 7 je jen další tablet s Androidem

Myslí si to analytik Topeka Capital Markets, Brian White, který ve svém nejnovějším komentáři krotí nadšení z představení Nexusu 7, prvního referenčního tabletu Googlu. Analytická firma IDC pak dokonce očekává, že podíl iPadu v dalších měsících vzroste, a to právě na úkor tabletů s Androidem.

Spíše než pro iPad je totiž Nexus 7 konkurencí řešení Amazonu, Kindle Fire. Tablet Googlu se může pochlubit semipalcovým IPS displejem s rozlišením 1280 × 800 pixelů, čipsetem Tegra 3 a hmotností 340 gramů. Na jedno nabití by pak měl vydržet až 9 hodin přehrávání videa.

Andy Rubin, šéf Androidu, k projektu Nexus 7 poznamenal: ?Z nuly na funkční produkt za 4 měsíce?. Jonney Shih, generální ředitel společnosti ASUS, která tablet postavila, ho doplnil: ?Naši inženýři mi říkali, že to bylo jako mučení? a na závěr dodal: ?Hodně se ptali (Google)?.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře