Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyZ brazilské továrny Samsung bylo ukradeno 40 000 mobilních telefonů a počítačů

Z brazilské továrny Samsung bylo ukradeno 40 000 mobilních telefonů a počítačů

V jednom z klíčových brazilských továren Samsungu se odehrála loupež, která se podobá legendární loupeži ve filmu Mafiáni (Goodfellas). Po bližším šetření byla zjištěna přibližná škoda 36 milionů dolarů.

Továrnu ve městě Campinas v São Paulu napadlo přibližně 20 mužů ozbrojených samopaly a na 7 nákladních aut naložili přibližně 40 tisíc kusů telefonů, tabletů a počítačů.

Policie uvedla, že zločinci do továrny Samsung vnikli během noční směny a tvářili se jako její zaměstnanci. Za rukojmí si vzali několik skutečných zaměstnanců továrny, kterým vyjmuli baterii z telefonu, aby se nemohli dovolat pomoci. Zaměstnanci uvedli, že ozbrojený gang se k nim choval slušně a v továrně pobyl přibližně 3 hodiny.

V současné době probíhá vyšetřování. Policie se domnívá, že gang mohl být napojen na některé zaměstnance továrny, jelikož věděl některé interní informace včetně toho, kde se ukrývají některé z cennějších výrobků.

Samsung v prohlášení uvedl: „Tato situace nás znepokojila, ale jsme rádi, že nebyl nikdo zraněn. Plně spolupracujeme s policejním vyšetřováním a jsme odhodláni udělat vše proto, aby se něco takového už nikdy neopakovalo.“

samsung-tovarna

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Goodfellas, ne Godfellas

    Jinak čumím, že neměli žádnou pořádnou ochranku, ale škoda skoro miliarda 😀

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře