Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůRecenzeBounty Arms - Řežba v konzolové grafice

Bounty Arms – Řežba v konzolové grafice

Hra na nic nečeká a ihned po jejím načtení vás přivede do menu, kde si budete muset vybrat jednoho ze tří hlavních hrdinů nebo spíše lovce odměn. Každý lovec má svou typickou zbraň a tak záleží pouze na vás, koho si vyberete.

Výběru se bát ale nemusíte, není totiž definitivní, a pokud se vám postava přestane líbit, můžete ji v menu kdykoliv změnit. To stejné lze udělat i mezi koly. Můžete tak projekt celou hru s jedním lovcem nebo se všemi.

První lovec jménem Goober je typický díky své zbrani a také tím, že je silný v boji na blízko, jelikož svou zbraň promění ve velkou plácačku nebo obrovské kladivo. Naopak robot Flux Helix je vhodný pro souboje na dálku, protože svůj arzenál používá ke zničení nepřátelských laserů.

Poslední je Drake Mass, který se nejvíce podobá člověku. Jako zbraň má klasickou brokovnici nebo alespoň něco co ji připomíná.

2013-08-15 19.46.12

Mazlíčci a Energie

Výběrem jednoho z lovců ale vaše manévry v menu nekončí. Ještě si je potřeba vybrat mazlíčka. Vlastnit můžete až tři, ale pro začátek budete mít k dispozici pouze jednoho. Tito mazlíčci vám pomáhají v boji svými speciálními schopnostmi. Například první z nich vás dokáže velmi rychle uzdravit, druhý mazlíček jménem Energem vám zase naopak dobije energii.

Energii využíváte k použití vašeho speciálního útoku. Většinou se jedná o masivní útok, který nepřátele ochromí nebo rovnou zabije. Energii váš lovec ale musí nejdříve posbírat. To kolik vám ještě chybí energie k použití na speciální útok, můžete vidět v pravém dolním rohu obrazovky, kde je vše pěkně ukázáno s hodnotou zdraví a též spojeno s ovládáním.

Ovládání

Ačkoliv se hra jeví jako klasická plošinovka, není to tak. U tohoto žánru her se totiž pohybujete pouze doleva nebo doprava. Zde se můžete pohybovat do všech stran za pomocí virtuálního joystiku. Každá mapa, po které se pohybujete, je rozdělena do několika pater a tak můžete vyskákat po kamenech nebo naopak spadnou. K akci používáte tlačítka vedle ukazatelů zdraví a hodnot. Tlačítko pro skok funguje i zároveň pro double, takže všichni lovci umí tzv. double skok. Druhé tlačítko je pro střelbu a vedle něj si tahem můžeme přepínat na lepší zbraně. Váš lovec totiž ve čtvrtém kole dostane možnost použít silnější zbraň, která je sice na omezený počet nábojů, ale způsobí větší poškození.

Ovládání lovce v boji je spíše o náhodě. Ať se snažíte, jak chcete, když se na vás sesype 10 nepřátel, kteří po vás střílí, jednoduše zvolíte neustálé skákání a střílení kolem sebe, dokud všichni nepadnou. Až na pár výjimek je tento způsob boje zároveň i jediný, jak projít dále. V těžkých chvílí pak můžete povolat mazlíčka slidem z pravé strany obrazovky.

2013-08-15 19.41.34

Vylepšování a Hratelnost

Bohužel mi zde chybí nějaké větší vylepšování zbraní. U lovců máme pouze nákup nábojů do spec. zbraní a zvýšení kapacity zásobníku. U mazlíčků pak najdeme možnost upgradu jejich výdrže a sílu jejich účinku, buďto ozdravných nebo jiných.

Tak jako u nedávno recenzované hry Evertales, i zde je velký problém s herní dobou. Máme tu pouze 10 kol, které projdete asi za 3 hodiny, což je na gamesu za 100 lupenů málo. Na druhou stranu Bounty Arms přináší hodně zábavy.

Grafika a zvuk

Je opravdu podivuhodné, jak se hry na mobilní telefony vyvíjejí. Bounty Arms je toho jednoznačně důkazem. Hra má grafiku konzolových her a to naprosto ve všech ohledech. Navíc k tomu studio Kerosene připojilo úžasné soundtracky a společně se super akčními prvky je to prakticky konzolová hra na malém displeji. Z obrázků si můžete všimnout, že je propracovaná do každého detailu.

2013-08-15 19.40.32

Prostředí

Boundy Arms je zasazena do prostředí kdesi v horách, ale občas se vyskytnete také v nějaké staré fabrice, kde na vás mimo jiné čeká plno pastí, jako například v nesouměrně se pohybujících laserech.  Na vašem putování různými cestičkami budete potkávat nepřátele v podobě malých robůtků nebo robotů na létajících lodích. Létající roboti jsou o něco více zákeřnější, protože jdou hůře trefit. Tento pocit nevyváženosti mezi zemí a vzduchem brzy zmizí, protože začnou přibývat těžší nepřátelé, které mají i dokonce štít a jdou jen velmi těžko zabít.

Po cestách budou rozmístěné boxy, které si můžete za nějaký peníz otevřít. V něm najdete body zdravý, energii a někdy i peníze. Dávejte si ale pozor, protože i v těchto boxech se můžou schovávat také malí roboti. Mimo to můžete během hraní objevovat místnosti, které jsou na stejném principu jako boxy.

Červené body, vajíčka a Reinkarnace

Na svých výpravách budete sbírat červené peníze a také vajíčka. Červené peníze slouží k tomu, abyste si později mohli dokupovat lepší mazlíčky. I vajíčka mají něco společného s těmito malými létajícími kamarády. Použití mazlíčků totiž není neomezené. Pokud mazlíčka použijete jednou, nemáte už během celého kola možnost tuto výpomoc využít znovu. Doporučuji tak sbírat všechna vajíčka, která uvidíte, protože díky ním můžete mazlíčky používat i vícekrát během jednoho kola, což se hlavně v závěru hry projeví jako velké plus.

V každém kole se nachází spousta checkpointů, které vám uloží dosavadní postup, a v případě smrti se objevíte na posledním, kterým jste prošli. Životů tak máte nekonečno a to je trochu škoda, hra je poté o dost lehčí. Pokud si budete chtít zvýšit obtížnost, tuto možnost máte v menu, kde si můžete až o dvě úrovně přitvrdit. Ve hře se to projeví skoro neustálými souboji s roboty a prakticky váš hrdina nedostane chvilku k vydechnutí.

BountyArms-Jammin411-com-00016

Závěr

Bounty Arms je opravdu pecka. Graficky si myslím, že je hra na pomyslné špici, bohužel ji sráží trochu obyčejné ovládání, skoro žádný příběh a krátká herní doba. Studio Kerosene Games se tak zjevně vydá cestou, kdy bude mít hry graficky perfektní s průměrným obsahem, jako už napověděl Bladeslinger. Hru rozhodně doporučuji vyzkoušet, ale možná vás může odradit cenovka, která se šplhá vysoko.

Hodnocení: 8,5/10

Plusy

  • Grafika
  • Parádní souboje

Mínusy

  • Méně kol
  • Ovládání mohlo být řešeno efektivněji
  • Trochu vyšší cenovka

[appbox googleplay com.kerosenegames.ba]

[appbox appstore id592322930]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Bounty Arms/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře