Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyBojíte se předjíždět kamion? Podívejte se, jak celou věc vyřešil Samsung

Bojíte se předjíždět kamion? Podívejte se, jak celou věc vyřešil Samsung [video]

V Argentině zemře v důsledku dopravní nehody každou hodinu jeden člověk. V drtivé většině je na vině nebezpečné předjíždění nákladních vozidel. Samsung se proto rozhodl udělat své kamiony na tamních silnicích bezpečnější tím, že na jejich zadní část nainstaloval čtyři velké displeje, které zobrazují, co se děje na vozovce před nimi.

Speciální systém používá kameru umístěnou vpředu nad nárazníkem kamionu, její obraz je pak bezdrátově přenášen na zadní čelo návěsu, kde jsou čtyři obrazovky. Díky displejům řidiči vzadu jedoucích vozidel přesně vidí, co se děje před kamionem. Další nedocenitelnou výhodou systému je, že využívá noční vidění.

Je však otázkou, zda se technologie, díky které by se nejen v Argentině mohl počet dopravních nehod významně snížit, v budoucnu dočká nějakého většího rozšíření. Stát by se tak mohlo asi jen v případě, že by ji začala používat většina výrobců kamionů s návěsy.

Zdroj: FirstSlice

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře