Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeRECENZE: Bezplatné lock screeny, které si zamilujete!

RECENZE: Bezplatné lock screeny, které si zamilujete!

Lock screen neboli zámek obrazovky využívají různé operační systémy. Slouží zejména k regulaci přístupu do zařízení, a to tak, že po uživateli vyžadují provedení určité akce – například zadání hesla, gesta či jednoduchého „slide to unlock“.

Podstatným prvkem zámku je však i vzhled potažmo funkce. Ostatně, lock screen na displeji uvidíte vždy jako první. Možnost absolutního přizpůsobení na všech frontách však nabízí pouze Android, a pokud chcete ze zámku obrazovky vytřískat maximum, máme pro vás hned pět bezplatných tipů na nejlepší z nejlepších.

Dodol Locker

Dodol Locker nadchne uživatele s nezkrotnou touhou po neustálých změnách vzhledu ve svém telefonu. Kromě klasické podpory widgetů, vlastních tapet a zkratek k aplikacím vyniká zámek elegantním a příjemným designem, který je možné každou chvíli zdobit jiným tématem z nepřeberné nabídky. Ve škále těchto přizpůsobitelných motivů se každý liší ať už vzhledem, uspořádáním či možností kustomizace. Minimalismus, eleganci a výborné uživatelské rozhraní mají však všechny společné. Tak trochu vypůjčený „slide to unlock“ v dolní části obrazovky můžete samozřejmě nahradit heslem či gestem, k celkovému obrazu se však náramně hodí. Dodol disponuje mimo jiné i vyhledávanou funkcí skrývání notifikačního panelu.

Locker pracuje samostatně, není třeba mít konkrétní launcher pro jeho plné fungování. Jednoduché ovládání doplňuje výborná stabilita a citlivost zámku, to vše zdarma a bez reklam.

dodol2 dodol3 dodol1

[appbox googleplay id=com.campmobile.locker]

Cover Lock Screen (beta)

Cover je tak trochu netradičním lock screenem. Na jeho ploše naleznete kromě obvyklých prvků také spoustu zástupců aplikací, které se neustále mění v závislosti na vaší poloze. Co to znamená? Kdykoli jedete autem, sedíte v práci nebo se jen tak procházíte městem, chytrý lock screen místa na základě vašeho nastavení rozpozná a nabídne vám výběr aplikací vhodných do toho či onoho prostředí, a ještě je seřadí podle četnosti užívání.

Panel šesti zástupců je umístěn vlevo a nabídne řadu vychytávek. Aplikace je možné otevřít přejetím prstu po vybraném zástupci a směrem do prava. V ten moment se začne aplikace rolovat ze strany – můžete ji takto otevřít celou či pouze nahlédnout. Výhodou je také zobrazování notifikací. Novou funkcí je i ovládání hudby. Samotné odemknutí probíhá defaultně „swipem“ (jen přitom nesmíte zasáhnout panel s aplikacemi) nebo samozřejmě všemi bezpečnostními prvky, které nabízí Android.

Cover Lock Screen je stále betou, proto lze očekávat menší nedodělky či bugy. Ačkoli vlastníte telefon s verzí systému 4.1 a vyšší, nemusí být lock screen s vaším zařízení kompatibilní, stojí však rozhodně za pozornost.

cover

[appbox googleplay id=com.coverscreen.cover]

SlideLock

Pokud patříte mezi uživatele, kteří chtějí pojmout při pohledu na svůj telefon co nejvíce informací, aniž by jej vůbec museli odemknout, SlideLock by mohl vaše představy splňovat. V tomto minimalistickém lock screenu si sami vyberete z vašich aplikací ty, jejichž notifikace byste rádi viděli a úplně zakázat ty nepotřebné. Nemusíte mít tedy obavy, že by se snad při zapnutí notifikací objevovala na zámku obrazovky také upozornění z různých her. V přehledném nastavení naleznete i možnost rozsvěcet obrazovku při každé notifikaci. Tato funkce může sice leckomu vyhovovat, není však úplně vhodná pokud žádáte po baterii delší výdrž. SlideLock jistě potěší všechny milovníky clean designu, jednoduchosti a krásy.

slidelock_contentfullwidth

[appbox googleplay id=com.slidelock]

GO Locker

Jistě znáte oblíbený GO Launcher a GO SMS. Další z řady počinů GO Dev Teamu je i zámek obrazovky GO Locker. A do rodinky skvěle zapadá! Disponuje rozmanitými možnostmi přizpůsobení a je opět pro Android rýpaly, kteří si chtějí se vším ve svém smartphonu trochu pohrát. Ačkoli nemusí po spuštění nadchnout každého, stačí pár důmyslných kliknutí a rázem máte před sebou docela jiný lock screen. Vybrat si však můžete z bohaté nabídky vzhledů zcela odlišeného ladění – od témat podobných Windows Phonu, iOS 7 či něco typicky Androidího. Výběr je opravdu pestrý a najít to „svoje“ téma se podaří každému. Dále na obrazovce naleznete třeba počasí, přístup do sms aplikace, ovládání hudby a v neposlední řadě také notifikace podobné aplikaci SlideLock.

V současnosti je GO Locker pravděpodobně nejoblíbenějším lock screenem, proto byste ho neměli minout.

go lcoker3 go 2

[appbox googleplay id=com.jiubang.goscreenlock]

Start

Povedený lock screen Start vám nabídne rychlý přístup k vámi uzpůsobeným informacím, aplikacím či RSS čtečce. Podobně jako Cover šetří čas, jeho vzhled si však díky tématům můžete upravit více k obrazu svému. To vše je zaobaleno v příjemném a rychlém prostředí s dobrou odezvou a bez sekání. Zajímavé je ovládání celého lock screenu. Typické ťukání na displej nebude potřeba, vše zvládnete pár souvislými tahy. Ať už se jedná o přístup do kontaktů nebo scrollování v malém okně integrovaným Twitterem a Facebookem. Díky praktickým sliderům umístěných po stranách lze jednoduše ztlumit vyzvánění nebo vrátit do původního stavu.

start_screenshot_2-281x500Screenshot_2013-10-18-00-19-34

[appbox googleplay id=com.celltick.lockscreen&hl=cs]

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře