Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyBezdrátové špunty Lenovo LivePods LP40 za parádní cenu. A rovnou dvoje!

Bezdrátové špunty Lenovo LivePods LP40 za parádní cenu. A rovnou dvoje!

Chcete poslouchat muziku na cestách a sluchátka od mobilu už dávno dosloužily? A navíc byly s drátem, který se všude plete a překáží. Je na čase jít s dobou a pořídit si pořádné bezdrátové pecky LivePods LP40.

Na první pohled vypadají skoro jako Apple Airpods. Inspirace se rozhodně nezapře. Navíc je pořídíte podstatně levněji a nabídnou zajímavé technické parametry jako 13mm reproduktor s dvojitou membránou, zvládnou i základní potlačení okolního zvuku a připojují se nejnovějším standardem Bluetooth 5.0. Potěší i solidní výdrž až 12 hodin při nabíjení v pouzdře a základní odolnost proti vodě IP54. Ale pojďme se podívat podrobněji.

Design a provedení LivePods

Sluchátka dostanete v dobíjecím pouzdru, které je malinké a ztratí se v každé kapse nebo kabelce. Jeho velikost stačí tak akorát na dva špunty a vestavěný akumulátor, který má kapacitu 300 mAh. Malé rozměry zároveň znamenají i malou hmotnost jenom 25 g, takže je můžete nosit klidně i v kapsičce u košile. Vybrat si můžete černé nebo bílé provedení, podle toho co je vám bližší. Pouzdro je prakticky tvarované tak, aby se dalo jednoduše otevřít jednou rukou a zároveň ale díky vestavěným magnetům drží pevně zavřené, aby se pecky nevysypaly v kapse.

Pro spárování s telefonem stačí krabičku otevřít, čímž se aktivuje režim párování a pak sluchátka najdete v telefonu v menu nastavení Bluetooth. Na spodní straně pouzdra pak najdete USB-C konektor pro nabíjení.

Bezdrátové pecky

A jak že vypadají samotné bezdrátové TWS pecky? Podobně jako Apple Airpods nemají silikonové špunty, což potěší ty, kteří nemají rádi uši úplně ucpané. Nožička sluchátka není nijak extra dlouhá a nepřekáží. Na jejím konci je potom kontakt pro nabíjení v pouzdře, který se chytí na správné místo pomocí magnetu. Váha každé pecky je pouhé 3 g, což oceníte při delším poslechu.

Výrobce slibuje odolnost proti prachu a vodě a to podle standardu IP54. Neznamená to, že se můžete vyrazit s nasazenými sluchátky koupat. Ale bez problémů ustojí běžné používání v horších podmínkách, nebude jim vadit pot nebo déšť

Na nožičce sluchátka je také dotykový senzor, který umožní jednoduše ovládat funkce dotykem. Stačí si jen zapamatovat jednoduchá gesta:

  • jednoduché zmáčknutí – Play / Pause
  • dlouhé zmáčknutí – aktivace asistenta v telefonu
  • Dvojité zmáčknutí na pravém uchu – zvýšení hlasitosti
  • Dvojité zmáčknutí na levém uchu – snížení hlasitosti
  • Trojité zmáčknutí na levém uchu – předchozí skladba
  • Trojité zmáčknutí na pravém uchu – následující skladba

Párování s telefonem

Sluchátka Lenovo LivePods LP40 podporují nejnovější standard Bluetooth 5.0 a měly by bez problémů fungovat s jakýmkoliv telefonem od Apple nebo s Androidem, jakož i s dalšími zařízeními s BT připojením. Díky použití nejnovějšího čipsetu slibuje výrobce dosah až 10 m a také nízké latence, takže sluchátka můžete využít i při hraní her.

Párování funguje stejně jako u všech ostatních TWS sluchátek. Stačí otevřít krabičku a v telefonu dát vyhledat okolní Bluetooth zařízení. Objeví se vám Lenovo LP40 a vyberete párování. Pak už stačí jen sluchátka vyndat z krabičky a připojí se automaticky.

Kvalita zvuku

Uvnitř malých špuntů se skrývá překvapivě velký reproduktor s dvojitou membránou o průměru 13 mm. Díky tomu nabídnou sluchátka dobré basy, které většinou nejsou silnou stránkou malých pecek. Poskytují hladké, přirozené zvuky popu, rocku a dalších výrazných rytmů. Měnič přináší silné a přesné basy, které nabídnou více detailů a vynikají i v klidnějších žánrech, jako je akustická a klasická hudba. 

Při hovoru oceníte technologii potlačení okolních zvuků. Pecky mají dva mikrofony, jeden vnitřní a druhý vnější. Jejich kombinací pak dokáží sluchátka potlačit nechtěné ruchy a nabídnou čistější zvuk.

Baterie a výdrž

Pokud vyndáte plně nabité pecky z pouzdra, výrobce slibuje až 3,5 hodiny nerušeného poslechu díky vestavěnému 40 mAh akumulátoru. Pro dobití je pak stačí vrátit do pouzdra, kde se skrývá větší 300 mAh akumulátor. Díky tomu lze kombinovaně poslouchat až 12 hodin na jedno nabití.

Výhodná cena LivePods LP40

Pokud vás Lenovo LivePods LP40 zaujaly, tak máme ještě jednu dobrou zprávu. Pořídíte je za opravdu výhodnou cenu a navíc v jednom balení dostanete rovnou dvoje! Tomtop je nabízí v páru za opravdu zajímavou cenu necelých 550 Kč s dopravou zdarma. Cena je s daní a Tomtop se postará i o poplatky za proclení. Vybrat si můžete i barevnou kombinaci, která vám vyhovuje. Dvoje černé, bílé nebo i od každého jedno.

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře