Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyBenQ začne v ČR prodávat mobilní telefony. První dva modely představí do...

BenQ začne v ČR prodávat mobilní telefony. První dva modely představí do Vánoc

BenQ oznámil, že rozšiřuje své portfolio produktů o chytré mobilní telefony. Jako první zamíří na tuzemský trh ještě v předvánočním období dva modely. Další rozšíření sortimentu je pak plánováno na konec prvního čtvrtletí příštího roku.

Společnost BenQ byla doposud v České republice a na Slovensku známa především z pozice výrobce počítačových monitorů, kde slavila úspěch zejména s herními modely řady XL a profesionálními grafickými monitory řady BL. Do dodávaného portfolia však v tuzemsku patří například i digitální fotoaparáty nebo nejnovější přírůstek v podobě akční kamery SP2.

„Výroba mobilních telefonů pro nás není vstupem do neznáma. V současnosti se v továrnách BenQ Group vyrábí chytré telefony pro celou řadu OEM partnerů,“ říká k rozšíření portfolia Matúš Výbošťok, Country manažer BenQ pro Českou a Slovenskou republiku, a dodává: „Je proto logické, že jsme se rozhodli spojit dosavadní úspěchy na poli spotřební elektroniky s mimořádným know-how, které v této oblasti máme a uvést vlastní značku mobilních telefonů.“

První produktové řady mobilních telefonů BenQ se na Českém a Slovenském trhu objeví již tento měsíc v podobě modelů nižší a vyšší střední třídy. „O jejich dostupnosti a ceně budeme brzy informovat. Další výrazné posílení jejich sortimentu pak plánujeme na přelom prvního a druhého čtvrtletí příštího roku,“ dodává Výbošťok.

Oficiálním distributorem mobilních telefonů BenQ bude pro region patnácti zemí Střední a Východní Evropy společnost TCCM.

BenQ Logo

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře