Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyBenQ EX3203R je prohnutý monitor s VESA DisplayHDR 400 a AMD FreeSync...

BenQ EX3203R je prohnutý monitor s VESA DisplayHDR 400 a AMD FreeSync 2

Společnost BenQ uvádí na trh monitor EX3203R. Jedná se o 32palcový model, který kombinuje HDR, pokročilé herní technologie a funkce EyeCare pro ochranu zraku uživatelů. Novinka splňuje navíc certifikace VESA DisplayHDR 400 a má podporu pro AMD FreeSync 2.

Prohnutá obrazovka s rozlišením QHD 2560 × 1440 pixelů nabízí 100% pokrytí barevného prostoru Rec. 709 a 90% pokrytí prostoru DCI-P3. Vizuální kvalitu obrazu dále vylepšuje i vysoká snímková frekvence 144 Hz a technologie Brightness Intelligence Plus. Ta detekuje dle výrobce okolní osvětlení, aby následně automaticky nastavila jas a teplotu barev pro co nejpřesnější zážitek ze sledování. Zároveň zabraňuje přeexponování světlých scén a zachovává detaily v tmavých oblastech. Technologie Flicker-free pak eliminuje blikání na pozadí, kterým trpí konvenční LCD monitory. Certifikace VESA DisplayHDR 400 by zase měla zaručit, že displej monitoru vykreslí HDR obsah s vynikajícím jasem a kontrastem, sytou černou a jasnými detaily i v tmavých místech.

EX3501R je vybaven několika porty HDMI, portem DisplayPort a konektory USB 3.1 i USB-C, a proto je schopen bez problémů přijímat multimediální obsah kromě počítače i z mnoha dalších zdrojů, jako jsou set-top boxy, Blu-ray přehrávače, herních konzole či chytrá zařízení.

Prohnutý monitor BenQ EX3203R je dostupný za doporučenou koncovou cenu 14 299 Kč s DPH v České republice.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře