Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyBeats by Dr Dre chce odkoupit podíl ve společnosti HTC

Beats by Dr Dre chce odkoupit podíl ve společnosti HTC

Podle deníku Wall Street Journal chtějí zakladatelé Beats Electronics – Jimmy Iovine a hip-hopový producent Dr. Dre, odkoupit čtvrtinový podíl ve společnosti HTC. Kdysi populární výrobce smartphonů se potýká se špatnými finančními výsledky a vyhlídky na lepší budoucnost zatím nepřinesl ani top model One. Spasí ho výrobce populárních sluchátek?

Ke zveřejnění informace o možném odkoupení podílu v HTC přichází jen nedlouho poté, co vedení Beats Electronics oznámilo, že rozšíří své portfolio produktů o reproduktory, audio systémy, spotřební elektroniku a že také spustí on-line službu, která umožní streamování písniček.

Do června letošního roku měl výrobce Beats Electronics na americkém trhu s prémiovými sluchátky, tedy s cenou vyšší než 99 dolarů, podíl 59 procent; v meziročním porovnání se jeho zastoupení zvýšilo o 18 procent.

Analytici nicméně očekávají, že se růst firmy brzy zastaví, což možná bude asi i hlavní důvod, proč její vedení v čele se světoznámým hudebním producentem uvažuje o akvizice minoritní části HTC.

WSJZdroj: WSJ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře