Pondělí, 10 června, 2024
DomůRecenzeBattleFriends at Sea - Triumfujte nad přáteli v lodích

BattleFriends at Sea – Triumfujte nad přáteli v lodích

Tuto hru zná asi každý. Nepoznáte ji podle názvu, ale jakmile ji spatříte, dáte mi za pravdu. Jedná se totiž o stolní hru lodě. I když je možné, že jste se s ní už setkali na jiných platformách, na Android se dostala až před několika týdny a vývojáři ji obohatili o nový grafický kabátek.

Styl hry

Jsou zde klasická pravidla jako u stolní verze. Hráč si na začátku rozmístí svých šest lodí. Budete hrát se třemi druhy, které zabírají dvě, tři a čtyři políčka herní mapy. Dále budete přesunuti na soupeřovu mapu, kde obyčejným kliknutím vyberete políčko, kam chcete zaútočit. Potom už jen čekáte, jestli soupeře zasáhnete nebo nikoliv. Když ano, budete moci hrát znovu, dokud neminete. V obráceném případě hraje soupeř.

Po tzv. potopení lodi si můžete odmyslet políčka kolem lodi, protože lodě nesmí stát vedle sebe, ani pod úhlem 45 stupňů. Kdo potopí dříve soupeřovi lodě, bitvu vyhrává. Velikost mapy činní 8 × 8 políček, což zaručuje možnost své lodě velmi dobře schovat.

Klidně 20 najednou

Tento titul je jiný v tom, že po odehrání vašeho tahu jste přesunuti do menu, kde klidně můžete zahájit jinou bitvu. Po chvíli se vám tak může stát to, že budete mít rozehráno 10, 20 bitev. To přináší určitou nevýhodu. Když se takto přesouváte mezi bitvami, lehce se stane, že zapomenete na vaši strategii nebo si nepamatujete, jaký druh lodě jste to zasáhli a potom nevíte na jakou stranu případně poslat další pokus o zásah.

Ovládání

Dalo by se říct, že je to jen klikání na políčka, ale tak přesně to není. Vývojáři se nejspíše chtěli co nejvíce vytáhnout s grafikou, kterou nám přichystali a tak během tahů musíte sledovat, jak trajektorii vašich střel, tak i střely soupeřovy. Tyto animace jsou zbytečně zdlouhavé a nudné. Vy si je můžete alespoň zrychlit pomocí tlačítka, ale chybí mi tu ikonka SKIP, která by mě okamžitě přesunula na můj tah.

Ve stolním provedení sonar nenaleznete

Během hraní se vám může stát, že po pár minutách nebudete mít na kontě ani jeden zásah. V tomto okamžiku vám může pomoci sonar, který prohledá soupeřovo území o velikosti 3 × 3. Sonar stojí 40 zlatých cihel, které si postupně vyděláváte výhrami bitev nebo si je můžete koupit za reálné peníze.

Jen online? Škoda…

Tato hra funguje pouze v režimu on-line a tak musíte být připojeni k internetu. Soupeře vám buď systém najde, nebo si je podle přezdívky můžete vyhledat sami. Hra je také propojena se sociální sítí Facebook. Stačí pouze zadat e-mail, co má váš přítel na této službě a hra mu pošle zprávu, že ho vyzýváte na souboj.

Získání lepší hodnosti budí respekt

Ve hře najdeme levelování vašeho profilu. Postupem času se z rekruta můžete stát třeba kapitánem. Tyto hodnosti získáváte za počet potopených lodí a celkem můžete získat 10 hodností. V menu také naleznete vaše statistiky, kde si můžete vyhledat, kolik máte bitev vyhraných nebo prohraných, nejkratší nebo nejdelší hru nebo například počet přesných zásahů.

Grafika a zvuk

Jak už jsem říkal, hra při vstupu na další platformu (Android) dostala nový grafický kabátek. Vše je více propracovanější a barevnější. Některé textury by sice šli vylepšit, ale jelikož v této hře vůbec nejde o grafiku, nepřikládáme k tomu žádnou váhu. Zvuk byl vyřešen jednoduchou smyčkou, kde řvou racci a v dáli šustí mořské vlny. No, po chvíli to omrzí a zvuk raději úplně vypnete. Akční prvky jsou zvládnuté dobře

Závěr

Osobně mne tato hra chytla, ačkoliv jsem to vůbec nečekal. Systém hraní několika bitev najednou se mi docela zalíbil. Soupeřů je opravdu dost a hru rozhodně doporučuji. Z Google Play si ji můžete stáhnout zdarma a stejně tak i z App Storu.

Celkové hodnocení: 9/10

Android | iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/BattleFriends at Sea/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře