Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyBaterie Galaxy Note 7 vybuchují. Samsung celá věc může stát miliardu dolarů

Baterie Galaxy Note 7 vybuchují. Samsung celá věc může stát miliardu dolarů

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics v pátek pozastavil prodej svých nejnovějších chytrých telefonů Galaxy Note 7. Firma sdělila, že tak učinila v reakci na šířící se zprávy o explozích a vzníceních několika těchto přístrojů. Dodávky telefonu byly zastaveny i do Česka.

Kvůli problémům s Note 7 bude Samsung muset sáhnout hluboko do peněženky. Určitě vic, než by sám chtěl. Analytici z agentury Bloomberg předpokládají, že na výměnu všech kusů firma vynaloží asi miliardu dolarů. Vedoucí manažer smartphonů Samsungu Koh Dong Jin již v pátek uvedl, že ztráta pro podnik bude srdcervoucí.

V současné době je distribuce modelu Note 7 celosvětově pozastavena a výrobce stahuje prodané přístroje od zákazníků ke kontrole a případné výměně baterie. Všechny smartphony nyní bude muset zkontrolovat, což může trvat i několik týdnů.

V Česku se Note 7 dostal zatím jen k několika stovkám zákazníků, distribuce předobjednaných přístrojů začala 31. srpna. V obchodech měla být novinka kvůli vysokému zájmu dostupná 16. září. Ale to po aféře s bateriemi už neplatí, prodej se zatím posouvá na neurčito.

samsung-galaxy-note-7-239752

Zdroj: Bloomberg

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře