Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyBasemark X 1.0: Poměřujte výkon mobilních zařízení s Androidem a iPhonů

Basemark X 1.0: Poměřujte výkon mobilních zařízení s Androidem a iPhonů

Syntetických testů, které změří výkon mobilních zařízení s Androidem, najdeme v Google Play poměrně dost. Právě tuto kategorii rozšiřuje i nový program Basemark X 1.0, jehož dostupnost byla oznámena pro iOS a Android. V budoucnu vývojáři prý počítají i s uvedením varianty pro Windows Phone 8. Uživatelé tak budou moci poměřovat např. výkon Nexusu 4, iPhonu 5 a Lumie 920.

Nový program využívá enginu Unity 3D, na kterém je založena řada populárních herních titulů, například Dead Trigger 2, Bad Piggies, Total War Battles: SHOGUN či Ravensword: Shadowlands.

Basemark X 1.0 je opravdu náročný test, který potrápí ta nejvýkonnější zařízení, jak dokazují výsledky redakčního Nexusu 4, s nímž jsme dosáhli hodnoty kolem 7 FPS.

Pro instalaci benchmarku je vyžadován operační systém Android ve verzi 4.0 Ice Cream Sandwich a novější. Aplikace pro iOS je momentálně ve schvalovacím procesu.

Stahujte:

Zdroj: AndroidPolice

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře