Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyBarack Obama nemůže z bezpečnostních důvodů používat iPhone

Barack Obama nemůže z bezpečnostních důvodů používat iPhone

Šéf Bílého domu Barack Obama se tradičně umisťuje na čelních příčkách v seznamu nejmocnějších lidí světa, který sestavuje časopis Forbes. Přesto si nemůže pořídit telefon podle vlastního uvážení. Rozvědka Obamovi schvaluje totiž jen speciální šifrované přístroje.

„Z bezpečnostních důvodů nemohu používat iPhone,“ řekl americký prezident Obama na včerejší tiskové konferenci, která se týkala reformy zdravotního pojištění a situace kolem webové stránky Healthcare.gov.

Obama je odjakživa velkým příznivcem komunikátorů BlackBerry. V několika rozhovorech dokonce přiznal, že na svém telefonu byl doslova závislý.

V momentě, kdy nastoupil do prezidentského úřadu, se však situace změnila. Pro komunikaci musel začít používat speciální smartphone Sectera Edge od společnosti General Dynamics. Za své BlackBerry ale loboval dál. A nakonec uspěl.

Aktuálně používá vysoce zabezpečený smartphone BlackBerry, pomocí kterého však může komunikovat pouze s deseti vybranými osobami, na kterých se s rozvědkou dohodl.

Webové stránky Healthcare.gov, která slouží při zřízení zdravotního pojištění, provázejí stále rozsáhlé technické problémy. Obama na tiskové konferenci momentální situaci přirovnal k tomu, jak Apple představuje jednotlivé verze i OS.

„Nevzpomínám si, že by někdo požadoval, aby Apple přestal prodávat iPhony nebo iPady, anebo dokonce firmu uzavřel, pokud chyby neopraví. Takhle to v Americe nefunguje“.

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře