Neděle, 14 dubna, 2024
DomůRecenzeBankovní aplikace pro smartphony s Androidem #1

Bankovní aplikace pro smartphony s Androidem #1

Souboj v bankovním sektoru se přiostřuje. Jednak je to kvůli vstupu nových hráčů na již zaběhnutý trh a jednak je to kvůli službám nabízeným klientům, ve kterých se banky předhánějí. Neřekneme vám sice, která banka vám poskytne co nejvíce služeb nebo kde budete mít výběry z bankomatu zdarma, ale co se bankovních aplikací týče, kterých je na Google Play přes dobrou desítku, tady bychom vám mohli poradit. A kdoví, třeba váš to ovlivní při budoucím výběru instituce, která bude hospodařit s vašimi penězi.

GE Money bank

Aby v tomto klání aplikací chyběl gigant General Electric, založen T. A. Edisonem, by byla chyba. Aplikace od GE byla na Google Play jako jedna z prvních. A co vám nabídne? Samozřejmostí je internetové bankovnictví, což je primární funkce aplikace. V případech, kdy nebudete mít u sebe hotovost a budete si potřebovat vybrat, oceníte funkci bankomaty.

Aplikace zaměří vaši polohu a zobrazí nejbližší bankomaty. Ty si můžete prohlídnout na mapě nebo v seznamu i s jejich adresami. Pokud budete chtít navštívit některou z poboček vaší banky, tak aplikace je připravena být nápomocná i v tomto požadavku. Opět zaměří vaši polohu a zobrazí kamenné pobočky včetně telefonního spojení na ně a otevírací doby. Kdybyste potřebovali spočítat výši splátky u hypotéky nebo expres půjčky, není problém. Po zadání jednotlivých hodnot vám aplikace pomůže najít řešení.

Je zde i funkce kurzovního lístku, díky které si budete moct převést koruny na eura, dolary nebo libry. Aplikace je i připravená na to, že byste potřebovali využít některou z dalších služeb GE Money bank (pojištění, spořicí účet). Sice si ji přímo nesjednáte, ale aplikace vás odkáže na konkrétní místa jak sjednání služby docílit. Také vám poradí, co dělat, když potřebujete vyřešit nějakou situaci popřípadě nějaký problém. Například ztráta – odcizení karty, předčasné splacení hypotéky a další situace.

Závěrečné hodnocení

Grafické řešení aplikace je uživatelsky přívětivé. Všechny funkce jsou seřazeny do seznamu. Dobře volené barvy zajišťují to, že je vše čitelné a po estetické stránce atraktivní. Abyste mohli využívat jednotlivé funkce aplikace, je nutné být připojený k internetu. Což není zrovna nejideálnější řešení. Aplikace se taky už delší dobu potýká s problémy a není schopna stoprocentního provozu.

Tak doufejme, že GE Money Group na aplikaci zapracuje a přivede ji k plnému životu. Protože je to opravdu ostuda, aby takový gigant, který na konci roku 2012 evidoval přes milión klientů, nebyl schopen zajistit řádné fungování vlastní aplikace.

Bodové ohodnocení

5/10

Zde ke stažení

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/GE/“/]

ČSOB

Aplikace od ČSOB přišla relativně pozdě, oproti GE. Ale možná i díky tomu se vyhnula chybám, kterých se dopustila konkurence. Většina funkcí, co vám aplikace nabízí, je dostupná až poté, co si aktivujete mobilní bankovnictví. Poté budete mít přístup k vašim účtůmvčetně aktuálního a disponibilního zůstatku. Budete mít možnost také nahlédnout na detaily účtu, a díky tomu zjistit úrokovou sazbu nebo typ účtu.

K dispozici vám bude i historie transakcí včetně filtrování, ať je vaše hledání jednodušší. Nechybí zde samozřejmě ani příkaz k úhradě a možnost si příkazy s vzdálenějším dobou splatnosti ověřit. V případě, že budete mít jak běžný účet, tak i spořicí účet u ČSOB, můžete si peníze mezi nimi převést prostřednictvím převodu, který vám aplikace přímo nabízí. Pokud splácíte kreditní kartu, můžete si zde nastavit výši splátek a dobu, kdy budou jednotlivé splátky odcházet. Jestli plánujete dovolenou s rodinou a potřebujete sjednat cestovní pojištění, i to není problém. Poté co doplníte jednotlivé údaje, aplikace vám spočítá, na kolik korun vás to celé vyjde.

Aplikace vám dává taky komplexní informace o blokacích vašich účtů, platebních kartách, které máte ve vlastnictví, kurzech jednotlivých měn, pobočkách a bankomatech a novinky s upozorněními. Skvělou funkcí, kterou je aplikace vybavena, je dobíjení kreditu. Vyberete si operátora, zadáte své číslo, výši kreditu, který chcete dobít a přímo z čtu se vám odečte hodnota kreditu.

V období důchodové reformy určitě někteří ocení i penzijní kalkulačku, díky které si můžete spočítat, jaké částky jste schopni docílit za jak dlouho dobu, za pomocí jaké strategie. Třešničkou je i vyplnění platebního příkazu prostřednictvím QR kódu.

Závěrečné hodnocení

Oceňuji, že hned po spuštění mám přehled o jednotlivých funkcích aplikace, tudíž hned vím, co jsem s ní schopný vyřešit a co naopak ne. Je dobré, že aplikace je schopna provozu (ne plného) i bez připojení k internetu.

Bodové ohodnocení

8/10

Zdarma ke stažení

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/SOB/“/]

Equa banka

Samotná Equa banka je poměrně nový hráč na českém trhu. Ale ví jak zaujmout. Tedy minimálně jejich aplikace to umí. Poté, co se přihlásíte, a zvolíte si autorizační PIN kód k platbám, je aplikace plně funkční a už záleží jen na vás, kam povedou vaše první kroky. Kromě základních služeb, jako je přehled vašich účtů, detailní informace o platbách jak jednorázových, opakovaných nebo těch, co mají teprve proběhnout, budete mít pod palcem i novinky, které se udály pod střechou Equa banky. V aplikaci budete mít taky schránku, kam budou směřovány zprávy pro vás od banky. Pokud byste měli nějaké potíže, je zde samozřejmě kontakt na všechny pobočky, včetně otevírací doby. Jestli se ptáte, zda vám aplikace pomůže zobrazit nejbližší bankomaty, tak to nedokáže. Ale to je způsobeno tím, že Equa banka nevlastní fyzicky žádný z bankomatů (má výběry zdarma z jakéhokoliv bankomatu).

Závěrečné hodnocení

Na aplikaci mě zaujaly hned dvě věci. Jednak její funkčnost, protože šlapalo vše tak jak má. A jednak její grafická stránka. Díky minimalismu a sladěné volbě, světlé modré a bílé, ve vás aplikace vyvolá dojem modernosti. Je fakt, že oproti předešlým dvěma je vybavena méně funkcemi, ale když vezmeme v potaz fakt, že Equa není zrovna kdovíjak velká banka a nenabízí jak ostatní PÚ desítky produktů, aktuální nabídka funkcí je více než v pořádku.

Bodové hodnocení

9/10

Zdarma ke stažení

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Equa /“/]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře