Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyBabičkovský smartphone Fujitsu F-12D se bude prodávat i v Evropě

Babičkovský smartphone Fujitsu F-12D se bude prodávat i v Evropě

Společnost Fujitsu uvede na americký a evropský trh smartphone s operačním systémem Android, uzpůsobený pro potřeby starších uživatelů. I když je navržen pro co nejsnazší používání, aby ho zvládli ovládat i senioři, nabízí všechny vymoženosti moderních smartphonů.

Model Fujitsu F-12D se až dosud prodával pouze u japonského operátora NTT DoCoMo. V brzké době si ho ale budou moci zakoupit také američtí a evropští senioři.

Dotykový displej má WVGA rozlišení 480 × 800 pixelů a úhlopříčku čtyři palce. Telefon používá jednojádrový procesor taktovaný na 1,4 GHz a operační systém Android (patrně verzi 4.0 Ice Cream Sandwich) s grafickou nadstavbou s výraznými prvky.

Vzadu usazená kamera nabízí rozlišení 8 megapixelů. Přední kamerka pro videohovory 3,2 megapixelu. Fujitsu F-12D bude dostupný v zlaté, růžové a tmavě modré barvě. Kdy se dostane na do Evropy, respektive k nám do České republiky, ale upřesněno nebylo.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře