Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyBabičkovský smartphone Doro Liberto 820 Mini je nově dostupný i v bílé...

Babičkovský smartphone Doro Liberto 820 Mini je nově dostupný i v bílé a červené

Chytrý telefon určený seniorům se od května začal prodávat ve více barevných variantách. Život seniorům však obarví nejen svým vzhledem a novým příslušenstvím, ale zejména funkcemi usnadňující používání a umožňující snadnější spojení s jejich rodinou a přáteli.

Švédská společnost Doro vstoupila na český trh prostřednictvím prodejního partnera O2 v březnu. Jejím vlajkovým produktem je model Doro Liberto 820 Mini, který je od května možné nově pořídit v několika vzhledech lišících se barvou a materiálovou úpravou.

Ke kovově šedé barvě s matným neklouzavým povrchem přibyly nově dvě varianty v lesklém provedení s bílou a červenou barvou. Všechny tři verze jsou dostupné v prodejní síti O2 a u dalších partnerů.

Doro Liberto 820 Mini je chytrý telefon speciálně navržený a upravený pro potřeby starších lidí. Odstraňuje obavy z používání sofistikovanějších telefonů. Velké ikony, velká ovládací tlačítka na displeji, kontrastní barvy, standardně vypnutá dotyková gesta a výukový režim přispívají ke snadnému ovládání bez nutnosti dlouhého přemýšlení. V případě nutnosti je zde i možnost vzdálené správy, což seniorům zvyšuje pocit jistoty při používání.

0Doro_Liberto_820_mini_steel_front_and_back

Telefon obsahuje fyzické klávesy pro pohyb v menu, samostatné tlačítko pro fotoaparát a SOS tlačítko umožňující přednastavené chování, jako rozeslání alarmující SMS, odeslání GPS polohy či postupné vytočení až 5 nastavených čísel. Ke komunikaci s blízkými lze použít přiložená sluchátka nebo využít hlasitého odposlechu s možností zvýšené hlasitosti, kterou ocení především hůře slyšící osoby.

Liberto 820 Mini je vybaveno také unikátní aplikací pro správu v českém jazyce – My Doro Manager. Ta dovoluje příbuzným přes jejich vlastní chytrý telefon nebo tablet nastavovat telefon Doro vzdáleně, posílat do telefonu fotografie a videa a nabízet pomoc i bez součinnosti seniora.

Babičkovský smartphone společnosti Doro je v prodeji za doporučenou cenu 3 995 Kč.

0Doro_Liberto_820_mini_red_UK_angled_on_table_right 0Doro_Liberto_820_mini_red_front0Doro_Liberto_820_mini_red_UK_angled_on_table_left

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře