Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyAxis Vidius: Nejmenší dron na světě s integrovanou kamerou

Axis Vidius: Nejmenší dron na světě s integrovanou kamerou

Pokud byste mezi drony s integrovanými kamerami měli najít opravdu drobné zařízení, nejspíše byste moc nepochodili. Tyto drony bývají poměrně velké, aby kamerový systém unesli. Zajetý stereotyp by měl vyvrátit Axis Vidius.

Axis Vidius se vám vejde do dlaně. Ale i přes své miniaturní rozměry v sobě má zabudovanou kameru, která dokáže snímat video až v rozlišení 420p a díky Wi-Fi ji dokonce přímo streamovat na internet.

Další sympatickou informací je, že dron se nabíjí cca 20 minut a na jedno nabití ve vzduchu vydrží 5 – 7 minut. Majitel dronu zařízení ovládá skrze ovladač fungující na 2,4 GHz frekvenci, nebo aplikací v mobilu či tabletu.

Cena dronu v předobjednávce byla stanovena na 95 dolarů (asi 2300 korun). Pokud budete rychlí a dron si stihnete objednat do 7. ledna, zaplatíte za něj pouze 75 dolarů (asi 1800 korun). Dron by přitom měl být dostupný ještě tento měsíc.

Axis-Vidius-4 Axis-Vidius-3 Axis-Vidius-2 Axis-Vidius

Zdroj: Engadget

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Vypadá to úplně stejně, jako ten droník za 400,- , jen má vestavěnou kamerku nejnižší třídy a lup, hned je 4x dražší 🙂
    Dokonce i ovladač je úplně totožný

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře