Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyAutorům populárních Angry Birds klesl zisk na polovinu, můžou za to investice

Autorům populárních Angry Birds klesl zisk na polovinu, můžou za to investice

Finské firmě Rovio, která stojí za legendární herní sérií Angry Birds, se loni snížil provozní zisk na méně než polovinu. Důvod ke vzteku? Kdepak! Podle generálního ředitele Michaela Heda za to mohou investice do nového byznys plánu, nové animace a videodistribuce.

Provozní zisk společnost v uplynulém roce klesl na 36,5 milionu eur z 76,8 milionu eur před rokem. O více než polovinu se snížil také čistý zisk, který dosáhl 26,9 milionu eur.

Firmě Rovio se v mnoha zemích podařilo uspět s hrou pro chytré telefony a tablety Angry Birds, ve které hráči útočí prakem na prasata coby zloděje ptačích vajec.

Značka Angry Birds pak expandovala do dalších oblastí, včetně hraček a oblečení. Rovio se nijak netají tím, že by časem chtělo být stejně velkým hráčem jako je Disney. Aby svého cíle dosáhlo, musí pochopitelně investovat do vývoje. Už nyní má vlastní televizní kanál ToonsT a chystá také celovečerní animovaný film o Angry Birds. Premiéru má naplánovanou na rok 2016.

ptactvoZdroj: Nytimes

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře