Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyAutomobily od Nokie zmapují Českou republiku ve 3D

Automobily od Nokie zmapují Českou republiku ve 3D

V nadcházejících týdnech budou ulicemi největších českých měst projíždět vozidla HERE TRUE společnosti Nokia. Kromě Prahy zavítají do Brna, Olomouce a Ostravy. Zmapovány budou také některé významné silniční tahy v zemi.

Celý proces snímaní podle vyjádření finského výrobce nijak nenaruší běžný provoz. Vozidla budou zřetelně označena logem HERE a vybavena několika kamerami s 3D a panoramatickým záznamem. Při snímkování zároveň dostanou za úkol shromáždit důležité datové body, snímky významných komunikací a oblastí s množstvím užitečných míst jako jsou obchody, čerpací stanice nebo restaurace.

Snímky zaznamenané společností Nokia budou ukládány přímo ve vozidle a teprve později v zašifrované formě převáděny na bezpečné datové uložiště. Zde se data zpracují s pomocí softwaru a pokročilých algoritmů, díky kterým dojde k rozmazání detekovaných tváří a poznávacích značek vozidel. Teprve poté se fotografie uveřejní. Pokud přeci jen nebudou citlivé informace ve snímku správně detekovány, Nokia komukoli jednoduše umožní fotky nahlásit.

Mapy HERE od Nokie jsou dostupné na webu here.com i jako vybraná aplikace pro mobilní operační systémy Android, iOS a Windows Phone. Největším lákadlem HERE na smartphonech je možnost stažení map přímo do zařízení a jejich následné používání offline. To uživatel ocení především v zahraničí, nebo když se nachází v místech, kde není dostupné připojení k internetu.

here_car_on-the-drive-6

here_vehicle3 here-logo-car here_camera2

here-car here_car_on-the-drive-15 here_vehicle2_1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře