Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyAutokamera MiVue J85 WIFI upozorní i na radary a nárazy hlasem českého...

Autokamera MiVue J85 WIFI upozorní i na radary a nárazy hlasem českého Arnolda Schwarzeneggera

Nová autokamera MiVue J85 WIFI od Mio získala do vínku upozornění od českého hlasu Arnolda Schwarzeneggera. Herec Pavel Soukup namluvil hlášky kamery, která jeho hlasem dokáže upozornit na nehody či radary, ale především natáčí ve dne i v noci v rozlišení QHD a v 150° zorném úhlu.

Kamerka do auta MIO MiVue J85 WIFI má objektiv s dobrou světelností f/1,8 a snímačem Starvis CMOS (Sony) pro záznam až v rozlišení 1600p. Výrobce uvádí, že kvalita záznamu oplývá jasnými a bohatými barvami, a to dokonce i za špatných světelných podmínek.

Kromě videa ve formátu H.264 (.mp4) zaznamená kamera i GPS údaje s rychlostí, směrem, nadmořskou výškou a zeměpisnými souřadnicemi. Díky integrované GPS poskytuje rychlostní výstrahy a polohy rychlostních radarů, díky čemuž pomáha řidičům dodržovat povolenou rychlost. Mapa radarů se navíc jednou měsíčně bezplatně aktualizuje.

Užitečnou funkcí MiVue J85 WIFI je také systém ADAS varující před čelním střetem (FCWS), systém varování při vybočení z jízdního pruhu (LDWS) a systém varování před mikrospánkem řidiče (FA). Samozřejmostí je bezdrátové propojení s chytrým telefonem skrze integrovanou WiFi, skrze kterou si lze stáhnout uložená videa a provést nastavení. MiVue J85 lze díky kompaktní velikosti možné schovat za zpětné zrcátko, aby nebránila řidiči ve výhledu.

Výhodou také je, že díky technologii detekce pohybu se MiVue J85 automaticky aktivuje a nahraje video na základě detekce pohybu před vozidlem. Díky této funkci sbíráte důkazy, i když nejste ve voze. Pokud navíc tříosý G-Sensor zaregistruje náhlou změnu pohybu, automaticky spustí nouzový záznam události, který je chráněn proti přepsání.

V České republice se kamerka MIO MiVue J85 WIFI prodává od 3 600 Kč s DPH.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře