Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyAuroři WhatsApp zaříznou telefony se staršími operačními systémy

Auroři WhatsApp zaříznou telefony se staršími operačními systémy

Tvůrci populárního messengera WhatsApp na svém blogu oznámili, že ukončí podporu starších mobilních operačních systémů, které mají minimální zastoupení na trhu. Čistka se konkrétně dotkne Androidu ve verzi 2.3.7 a starší a iOS 7 . Ukončení podpory se týká také platformy Series 40, kterou využívají mobily značky Nokia. Pokud tedy telefon s některou z vyjmenovaných platforem vlastníte, budete do budoucna muset zauvažovat nad jiným kanálem komunikace s vašimi blízkými, případně se poohlédnout po některém z novějších smartphonů, abystemohli WhatsApp nadále používat.

Na mobilech se Series 40 populární kecálek přestane fungovat ještě před koncem letošního roku, kdežto v případě telefonů s Androidem a iOS až v únoru 2020. Starší mobilní telefony byly důležitou součástí vývoje WhatsApp, dnes už ale nenabízejí potenciál potřebný na budoucí rozšíření funkcí aplikace.

„Toto rozhodnutí vůbec nebylo lehké, ale bylo správné, protože nám umožní nabídnout lidem lepší způsoby na komunikaci s přáteli, rodinou a blízkými prostřednictvím WhatsApp,“ uvedli vývojáři.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Opravte si titulek.
    Máte tam překlep, místo Autoři, tam máte Auroři.

    🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře