Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůRecenzeAthletics: Winter Sports - Radovánky v olympijském duchu

Athletics: Winter Sports – Radovánky v olympijském duchu

Vývojářské studio Tangram3D se v poslední době zaměřilo na tvorbu her na různé druhy sportu. Tento rok, kdy nejočekávanější sportovní událostí jsou ZOH v Soči, není výjimkou. Na příchod olympiády se pečlivě připravili a již v lednu pustili do světa edici, zaměřenou na olympijské sporty. 

Ne každý má to štěstí, být v roli sportovce na olympiádě. Pro ty, kterým zbylo jen místo u obrazovky, nabízíme alternativu, jak si zasoutěžit. Tento díl nese název Winter Sports a je dostupný jak na platrofmu iOS, tak na Android.

Winter Sports má tři různé herní režimy. Single event, 2 player, Competition. V prvním jmenovaném si lze vyzkoušet všech dvacet osm disciplín z osmi sportů, které plná verze hry nabízí. Pokud si přímo nestáhnete placenou verzi, ale verzi Lite, musíte si zbylé disciplíny dokoupit. Cena je 0,89 eura.

Nabídka je obsáhlá. Nechybí žádný z nejčastěji se vyskytujících zimních sportů na olympiádě. Za vyzkoušení stojí většina. Od skoků na lyžích, přes biatlon, boby, rychlo bruslení až po snowboardové atrakce či super G.

Nesporně velkou výhodou je režim pro dva hráče. Jakmile CPU omrzí, máte jej kým vystřídat. Multiplayer je pojat formou dva hráči na jednom telefonu. Obrazovka je rozdělena na spodní a vrchní část. Soupeřovu obrazovku máte vzhůru nohama, stejně tak, jako on vaši.

Posledním režim Competition. V tomto režimu se vybírá kombinace tři disciplín, které se postupně absolvují v předem daném pořadí. Měřit síly můžete jak s CPU, tak s kamarádem. Na výběr je ze čtyř kombinací. Stejné kombinace jsou pro single i mulitplayer. Rovněž ani tento režim není v Lite verzi kompletní. Dokoupení stojí dalších 0,89 eura.

Co se týče fyziky a pohybu sportovců, není si na co stěžovat. Všechny pohyby jsou plynulé a zvládnuté se skvělou technikou. V některých disciplínách sportovci sice vypadají jako kdyby je to moc nebavilo, ale to jsou jen výjimky.

Před každým závodem si zvolíte, za koho budete soutěžit. Rozhodovat se můžete podle sympatií, národnosti nebo strategicky, a to podle dovedností. Ukazatele dovedností jsou dva. Schopnosti a rychlost.

Za největší přednost Winter Sports, lze považovat její grafické zpracování. Jak vývojáři slíbili, tak i splnili. Realistické grafické zpracování každého koutu, kam jen ve hře dohlédnete. Od krajiny, okolí, sportovců, po oslavy nebo sedačkovou lanovku v menu.

Když zapneme zvuk, zjistíme, že si s ním moc velkou hlavu vývojáři nedělali. Hra má celkem dvě melodie. První z nich uslyšíte v menu a jedná se o zhruba třiceti sekundové, stále se opakující kytarové sólo v doprovodu neúnavného bubeníka. Druhá melodie dělá zvukovou kulisu při samotném závodu. Ani zde nechybí zmíněné duo kytarista s bubeníkem, avšak tato melodie má v sobě zakompnované prvky napětí. Místy jsem si připadal jako Simír a Gerchán v závěrečné honičce z Kobry 11. Ostatní zvuky jako jásající dav, či cvaknutí klávesnice nijak nevybočují a jsou podobné těm co najdeme u ostatních her. Ovládání hlasitosti zvuků a melodií je součástí menu. Přepínat lze mezi normální hlasitostí, tišší nebo případně taky zvuky úplně vypnout.

Ovládání sportovce se různí od závodu k závodu. Je to pochopitelné, neboť každá disciplína vyžaduje jiný druh pohybu. Winter Sports nenechá nikoho ve štychu a vždy před začínajícím závodem osvětlí ovládání výstižnou ilustrací. Nejčastěji typem ovládání je střídavé stisknutí dvou tlačítek. S rychlejší frekvencí stisknutí se sportovec řítí vetší rychlostí. V některých disciplínách je vyžadováno ještě usměrňování pohybu pomocí otáčení celého telefonu. Jsou ale i takové, kde je zapotřebí usměrnit pohyb sportovce pomocí šipek.

Závěr

Pokud se hodláte trošku odreagovat hrou v olympijském duchu, Winter Sports je určitě dobrou volbou. Za poměrně přijatelnou cenu dostanete realisticky zpracovaný a zábavný simulátor, který ve hře vyžaduje dodržování všech pravidel. Ulité starty, neprojetí brankou jsou nemilosrdně penalizovány. Nabídka dvaceti osmi disciplín je dostačují, aby vám alespoň jedna padla do oka. Propojení s Game centrem a možnost multiplayeru, dodává hře pravý soutěžní zážitek.

Líbilo se mi

  • grafika hry
  • možnost multiplayeru
  • výběr diciplín

[appbox appstore id803346990 ]

[appbox googleplay id=com.tangram3D.WinterSportsFull]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře