Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyAsus ZenFone Zoom: Smartphone s ukrytým zoomem

Asus ZenFone Zoom: Smartphone s ukrytým zoomem

Konstrukce telefonu ZenFone Zoom se na první pohled od ostatních mobilů výrazně odlišuje. Zadní straně dominuje výrazný kruhový objektiv, přesto si však telefon uchovává štíhlost. Zbytek zad pokrývá povrchová kožená úprava, která kontrastuje s hliníkovým rámečkem.

Zenfone Zoom pohání čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3580 s taktem 2,3 GHz. Systém Android 5.0 Lollipop s rozraním ZenUI 2.0 má k dispozici 4 GB paměti, uživatelské úložiště pak má velikost 64 128 GB a telefon navíc pojme microSD kartu. Displej má úhlopříčku 5,5 palce a dnes již běžné rozlišení Full HD (1 920 × 1 080 pixelů). Před poškozením ho chrání sklíčko Gorilla Glass 4.

Pohled na zadní stranu telefonu napoví, že Zenfone Zoom staví hlavně na fotoaparátu. V mírně vystouplém stříbrném okruží najdeme objektiv s trojnásobným optickým zoomem, kterému asistuje duální blesk a nápis na obvodu prstence informuje o 13 milionech buněk na použitém snímači. Objektiv s deseti optickými členy vytvořila japonská společnost HOYA a zpráva dále uvádí, že systém asférických, lisovaných skleněných čoček využívá speciální techniku nazvanou D-cut.

Zenfone Zoom se také může pochlubit podporou všech evropských LTE sítí kategorie 4, takže data lze stahovat rychlostí až 150 Mb/s. Díky nejnovějšímu standardu WiFi 802.11ac pak dosáhnete u bezdrátových sítí rychlosti dokonce až 433 Mb/s. Za zmínku stojí také funkce rychlého nabíjení 3000mAh baterie BoostMaster, která umožňuje nabít akumulátor na 60 % za pouhých 39 minut.

Chytrý telefon Asus ZenFone Zoom se se v České republice začal prodávat za doporučenou cenu 14 990 Kč s DPH.

ZenFone_Zoom_ZX551ML_Black_21

ZenFone_Zoom_ZX551ML_Black_1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře