Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyAsus prodal za poslední měsíc téměř milion tabletů Nexus 7

Asus prodal za poslední měsíc téměř milion tabletů Nexus 7

Prodeje malého referenčního tabletu akcelerují. Podle deníku Wall Street Journal se za poslední měsíc prodal skoro jeden milion Nexusů 7. Král androidích tabletů se i přesto, že je vybaven výkonným hardwarem, prodává o několik tisíc levněji než iPad.

?Na začátku jsme prodali 500 tisíc kusů, pak možná 600 a 700 tisíc kusů. Za poslední měsíc jsme se přiblížili jednomu milionu prodaných kusů,? řekl finanční ředitel společnosti Asustek David Cheng.

Nexus 7 se začal prodávat v červenci a v prvních týdnech se potýkal s vysokou poptávkou ze strany uživatelů. Po první várce se zaprášilo.

Tablet obsahuje čtyřjádrový procesor nVidia Tegra 3 a obrazovku s úhlopříčkou sedm palců a rozlišením 1280 × 800 px. Protože již 13. listopadu se do prodeje dostane jeho 32GB verze, Google zlevnil stávající model s poloviční pamětí z 249 dolarů na 199 dolarů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře