Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyAsus připravuje mobil s Androidem a 32nm procesorem Intel Atom Z2580

Asus připravuje mobil s Androidem a 32nm procesorem Intel Atom Z2580

Společnost Asus, přední výrobců notebooků a grafických karet, připravuje smartphone s operačním systémem Android a procesorem od Intelu. Tchajwanské noviny Digitimes upřesňují, že srdcem telefonu se stane dvoujádrový Atom Z2580, který podporuje technologii Hyper-Threading.

Přestože 32nm čip obsahuje jen dvě fyzická jádra, dokáže díky technologii Hyper-Threading zpracovávat až 4 vlákna naráz.

Nabídnout by tak měl hodně slušný výkon, a to i s ohledem na svou vysokou frekvenci 2 GHz. Stejný procesor je také použit ve smartphonu Lenovo K900, jenž se v Číně začne prodávat za měsíc.

Novinka Asus bude patřit k větším telefonům. Dle všeho bude její přední část pokrývat obrazovka s úhlopříčkou 5 až 5,5 palce. Dostupnost na evropském trhu, včetně toho českého, je stále ve hvězdách.

V poslední době se často hovoří také o nástupci Nexusu 7, který by měl přinést Full HD displej a výkonnější procesor.Ten má vyrobit firma Qualcomm. Za nejlevnější variantu referenčního tabletu Googlu by měl uživatel zaplatit 249 dolarů.

Zdroj: Digitimes

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře