Pátek, 21 června, 2024
DomůRecenzeAsus má prý zájem o koupi výrobce telefonů HTC

Asus má prý zájem o koupi výrobce telefonů HTC

HTC zažívá krušné časy. Prodeje telefonů jsou za očekáváním a stále klesají, akcie se propadají a ekonomické oddělení snižuje odhady předpokládaných příjmů. S firmou to vypadá všelijak, jen ne dobře, a proto se začíná spekulovat, že by mohlo dojít k jejímu odprodeji. Nejhlasitěji se skloňuje jméno výrobce počítačů – Asus. Vyplývá to z informací serveru phonearena.com.

HTC přitom mělo před několika lety před konkurencí náskok, protože začalo včas vyrábět smartphony s operačním systémem Android od společnosti Google. Přesto ale firma na ostatní značky dnes nestačí, což znovu potvrzuje i zpráva o poklesu tržeb za uplynulé druhé čtvrtletí roku. Zatímco výhledy analytiků mluvily o tržbách až 51 miliard tchajwanských dolarů, reálné příjmy nakonec budou mezi 33 až 36 miliardami tchajwanských dolarů. Na špatných ekonomických výsledcích se podepsala hlavně uvadající poptávka po telefonech vyšší a nejvyšší třídy. Především kvůli tomu HTC v minulých týdnech snížilo objednávky součástek pro svůj nový vrcholný model One M9 o 30 procent, uvedl to server Digitimes. Důvody slabších prodejů One M9 mohou být různé. Nejčastěji se mluví o velmi malých designových změnách oproti předchozí generaci One M8. Problémem s odbytem novinky jistě bude i velmi vysoko nastavená cena. Značka svým top modelem propadla nejen Evropě a Číně, ale i na domácím tchajwanském trhu, kde nestačí na Apple a Samsung.

HTC-in-trouble-500x323

Podle analytika společnosti CIMB Securities Wanli Wanga aktuální tržní podíl HTC balancuje někde pod úrovní 2 procent a zatímco jeho tržní hodnota v roce 2011 byla 33,8 miliardy dolarů, dnes činí pouhé 2 miliardy dolarů.  Není proto překvapením, že se stále častěji začíná spekulovat o případných investorech, kteří by firmu mohli levně koupit. Podle serveru phonearena.com by HTC mohl koupit výrobce elektroniky Asus. Akvizice HTC už se údajně diskutovala v nejužším vedení této společnosti. Nic prý zatím ale nebylo rozhodnuto, stejně tak HTC nebyla dosud učiněna žádná oficiální nabídka.

htc

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře