HTC zažívá krušné časy. Prodeje telefonů jsou za očekáváním a stále klesají, akcie se propadají a ekonomické oddělení snižuje odhady předpokládaných příjmů. S firmou to vypadá všelijak, jen ne dobře, a proto se začíná spekulovat, že by mohlo dojít k jejímu odprodeji. Nejhlasitěji se skloňuje jméno výrobce počítačů – Asus. Vyplývá to z informací serveru phonearena.com.
HTC přitom mělo před několika lety před konkurencí náskok, protože začalo včas vyrábět smartphony s operačním systémem Android od společnosti Google. Přesto ale firma na ostatní značky dnes nestačí, což znovu potvrzuje i zpráva o poklesu tržeb za uplynulé druhé čtvrtletí roku. Zatímco výhledy analytiků mluvily o tržbách až 51 miliard tchajwanských dolarů, reálné příjmy nakonec budou mezi 33 až 36 miliardami tchajwanských dolarů. Na špatných ekonomických výsledcích se podepsala hlavně uvadající poptávka po telefonech vyšší a nejvyšší třídy. Především kvůli tomu HTC v minulých týdnech snížilo objednávky součástek pro svůj nový vrcholný model One M9 o 30 procent, uvedl to server Digitimes. Důvody slabších prodejů One M9 mohou být různé. Nejčastěji se mluví o velmi malých designových změnách oproti předchozí generaci One M8. Problémem s odbytem novinky jistě bude i velmi vysoko nastavená cena. Značka svým top modelem propadla nejen Evropě a Číně, ale i na domácím tchajwanském trhu, kde nestačí na Apple a Samsung.
Podle analytika společnosti CIMB Securities Wanli Wanga aktuální tržní podíl HTC balancuje někde pod úrovní 2 procent a zatímco jeho tržní hodnota v roce 2011 byla 33,8 miliardy dolarů, dnes činí pouhé 2 miliardy dolarů. Není proto překvapením, že se stále častěji začíná spekulovat o případných investorech, kteří by firmu mohli levně koupit. Podle serveru phonearena.com by HTC mohl koupit výrobce elektroniky Asus. Akvizice HTC už se údajně diskutovala v nejužším vedení této společnosti. Nic prý zatím ale nebylo rozhodnuto, stejně tak HTC nebyla dosud učiněna žádná oficiální nabídka.