Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyAsus FonePad: Sedmipalcový tablet, který umí telefonovat, míří do prodeje

Asus FonePad: Sedmipalcový tablet, který umí telefonovat, míří do prodeje

Společnost Asustek uvedla na český trh zařízení FonePad, což je sedmipalcový tablet, který je vybaven 3G modulem a dokáže nabídnout funkce obvyklé u chytrých telefonů s operačním systémem Android, v tomto případě ve verzi 4.1. Zajímavostí je použitý procesor. O výkon tabletu stará Intel Atom Z2420 s taktem 1,2 GHz a grafický čip PowerVR SGX540.

Novinka váží 340 gramů a její profil měří jen 10,4 mm. Přední straně vévodí IPS displej se širokými pozorovacími úhly a HD rozlišením 1280 × 800 pixelů.

FonePad bude v České republice v prodeji tento měsíc za doporučenou cenu 6 190 Kč včetně DPH. Na jedno nabízí jej lithium-polymerová baterie o velikosti 4270mAh dokáže napájet až po dobu devíti hodin.

Tablet je vybaven 16GB pamětí pro ukládání dat, kterou může uživatel rozšířit až o dalších 32 GB pomocí microSD karty. Pomocí přední kamerky lze uskutečňovat videohovory.

Rozměry přístroje jsou 196,4 × 120,1 × 10,4 mm , hmotnost senzačních 340 gramů.

Asus zabalil do systému také několik užitečných aplikací: Floating App je určena ke snadné správě běžících aplikací; SuperNote Lite umí zaznamenávat ručně psané poznámky a kresby; WebStorage Office Online zase slouží k úpravě dokumentů kompatibilních s kancelářskou sadou Microsoft Office.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/FonepadAsus/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře