Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyAsus bude u tabletů nabízet dual boot s Windows i Androidem

Asus bude u tabletů nabízet dual boot s Windows i Androidem

Největší událost nadcházejícího roku v oblasti spotřební elektroniky se nezadržitelně blíží. Na veletrhu CES 2014 se dočkáme představení nepřeberného množství technologických novinek. Ať už notebooků, smartphonů, tabletů nebo takzvaných hybridů, s jejichž výrobou má bohaté zkušenosti hlavně společnost Asus.

Ta v nové upoutávce nazvané „Green or Blue? One or Two?” (Zelený nebo Modrý? Jeden anebo dva?) představuje přístroj skládající se ze dvou oddělitelných částí, což by naznačovalo přítomnost dokovací stanice.

Mnohem zajímavější je ale střídající se barva ze zelené na modrou. Zelená by mohla značit Android a modrá zase definovat operační systém Windows.

Nové zařízení by se tak mohlo prodávat nejen s předinstalovaným operačním systémem Windows od Microsoftu, ale v rámci dual boot (výběr operačního systému při zapnutí) také s Androidem od Google.

Více informací o záhadném hybridu se dozvíme 6. ledna.

Zdroj: AndroidCentral

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře