Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyArchos začne prodávat tablet Archos 97 s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich...

Archos začne prodávat tablet Archos 97 s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich za 250 dolarů

Francouzská společnost Archos, známá zejména výrobou přenosných mediálních přehrávačů, představila nový tablet, který spadá do modelové rodiny Element. Archos 97 je osazen 9,7palcovým displeje, ale co je mnohem zajímavější, tak to je použití operačního systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich a koncová cena.

Ta je stanovena na velmi pěkných 250 dolarů, což při dnešním kurzu odpovídá zhruba 6250 korunám. Velkou neznámou je hardware tohoto tabletu. Archos v tiskové zprávě pouze informoval, že je v uschován 1GHz procesor. Zda jednojádrový nebo alespoň dvoujádrový, ale upřesněno nebylo. Operační paměť má velikost 1 GB, interní úložiště 16 GB. Lze jej navíc rozšířit pomocí karet microSD.

K dispozici by měla uživatelům být i přední a zadní kamera, ale vzhledem k tomu, že se o nich výrobce zmínil pouze okrajově, můžeme předpokládat, že jejich kvalita asi nebude kdovíjaká.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře