Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyAprílový vtípek se stává realitou: Smyšlený ovladač možná opravdu vznikne!

Aprílový vtípek se stává realitou: Smyšlený ovladač možná opravdu vznikne!

Během aprílových oslav koloval internetem render iPhonu zasunutého do ovladače ve tvaru Game Boye. Jednalo se o žertík společnosti Hyperkin. Tento žertík se však lidem natolik zalíbil, že společnost nyní zvažuje přivést ho opravdu k životu.

Ovladač od společnosti Hyperkin by měl umožňovat hraní klasických nintendovských her. To znamená jediné, Hyperkin musí oslovit společnost Nintendo, která na hry vlastní autorská práva. Právě odpověď Nintenda přitom bude hlavním pilířem. Bez her ovladač ztratí své kouzlo, i když lidé ze společnosti Hyperkin slibují, že pokud ovladač vznikne, poradí si i s jinými hrami.

Další překážkou pro spouštění nintendovských her na mobilu by bylo čistě softwarového ražení. Abychom hry v mobilu dokázali rozběhnout, musela by firma Hyperkin přijít s nějakým šikovným emulátorem, který by dokázal spouštět všechny hry a navíc by byl dostatečně jednoduchý na ovládání i pro běžné uživatele.

Zdali se Hyperkinu podaří překonat všechny překážky, je zatím ve hvězdách. Jakožto fanoušci starého GameBoye ovšem ve skrytu duše doufáme, že se to povede. A co vy? Koupili byste si ovladač Hyperkin, kdyby byl opravdu k dostání?

hyperlink-ovladac

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Celkem dobrý nápad 🙂 i kdyz ja jakožto šťastný majitel funkčního prvního gameboye bych toto nevyužil 🙂

  2. Hyperlink? Vážně? A na tom ovladači je teda Hyperkin napsáno proč? 😀

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře