Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyApple znovu vydělal miliardy dolarů, prodeje iPhonů ale začínají klesat

Apple znovu vydělal miliardy dolarů, prodeje iPhonů ale začínají klesat

Společnost Apple uveřejnila hospodářské výsledky za čtvrté finanční čtvrtletí. V něm čistý zisk firmy vzrostl meziročně o 32 procent na 14,125 miliardy dolarů (320 miliard Kč). Prodeje telefonů iPhone však zaostaly za očekáváním.

V uplynulém čtvrtletí, které skončilo 30. září, prodal Apple zhruba 46,9 milionu telefonů iPhone ve srovnání s 46,7 milionu před rokem. Analytici přitom čtvrtletní prodej odhadovali na 47,5 milionu. Firma varovala, že očekávání by nemusely splnit ani její celkové tržby v novém čtvrtletí, které zahrnuje klíčovou vánoční sezonu. Průměrná prodejní cena iPhonů však stoupla na 793 dolarů (18 000 Kč).

Podnik zároveň oznámil, že do budoucna již nebude zveřejňovat počet prodaných iPhonů, iPadů a počítačů Mac. Podle finančního ředitele Applu Lucy Maestriho totiž nejsou tato čísla dobrým indikátorem finančního zdraví firmy.

Apple na sebe tento týden upozornil i představením novinek pro letošní vánoční sezónu. Na speciální akci v New Yorku ukázal dva nové iPady Pro a také dva počítače – notebook MacBook Air a stolní Mac Mini.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře