Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyApple zlevní iPhone 5C, nabídne ho jen s 8 GB paměti

Apple zlevní iPhone 5C, nabídne ho jen s 8 GB paměti

Apple zítra spustí prodej nové verze iPhonu 5C, vyplývá to ze zprávy serveru gsmarena.com. Telefon bude vybaven 8GB vnitřní pamětí a dostupný pouze v bílém a modrém provedení. Prodávat by se mohl za zhruba 13 000 Kč.

iPhone 5C je nejméně populárním iPhonem v portfoliu společnosti Apple. Podle statistiky analytické firmy Mixpanel má podíl mezi všemi v současnosti aktivními telefony s iOS jen 6,34 procenta. Zdroje z dodavatelského řetězce pak uvádějí, že kvůli slabé poptávce leží ve skladech tři miliony kusů tohoto telefonu.

Situace je taková, že Apple potřebuje skutečně s prodeji iPhonu 5C pohnout.

Otázka je, zda odbyt nastartuje vydání 8GB verze. Osobně se domnívám že nikoliv, protože telefon bude i za předpokládaných 13 000 korun, za které se má prodávat, stále ještě drahý.

gsmarena_001

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. Když odečteš iOS, tak zbude 5GB na apliakce. To je velká bída – navíc za 13k = neprodejné.

    • Tohle si koupi bud pozer co vyloženě chce jablko nebo blbec, který v okamžiku nákupu neřeší prostor a pak horce lituje. Obou lidi je dostatek. Bohužel.

  2. Ved a ten telefon nema slot na na pam. kartu?Ak nie tak to je riadny pruser a ak ma tak nechapem naco sa to riesi ze ma len 8gb.V dnesnej dobe ma uz snad kazdy pam. kartu.Ja aj keby som kupil mobil hoci aj zo 64gb aj tak si tam tu kartu zo stareho fonu dam ved co mi bude plesniviet na policke?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře