Apple získal recyklací zlato za téměř miliardu korun


Apple získal recyklací zlato za téměř miliardu korun

Ze starých a nepoužívaných iPhonů, iPadů a počítačů Mac dokázal Apple za celý loňský rok vytěžit přes 27 tisíc tun oceli, hliníku, skla a dalších materiálů včetně téměř tuny zlata. Uvádí to roční zpráva amerického výrobce o životním prostředí, kterou vydal tento týden.

Zlato je v elektrotechnice využíváno pro svoji výbornou vodivost a odolnost vůči korozi. Podle společnosti Fairphone dnes obsahuje průměrně každý smartphone asi 30 miligramů zlata (používá se v obvodech a dalších interních komponentech), které má hodnotu přibližně 31 korun.

Za celý loňský rok se Applu podařilo z recyklovaných přístrojů vytěžit přesně 999,7 kilogramů zlata. To by při současných cenách této komodity na světových trzích znamenalo částku 40 milionů dolarů (960 milionů korun).

Nemalé částky by Apple získal i za měď (6,5 milionu dolarů) a hliník (3,2 milionu dolarů). Firma samozřejmě ale žádný prodej nechystá. Podle prohlášení společnosti se získané materiály využijí na výrobu nových zařízení.

15

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.