Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyApple získal patent na brýle pro virtuální realitu s iPhonem

Apple získal patent na brýle pro virtuální realitu s iPhonem

Server Apple Insider informoval, že Applu byl uznán patent na brýle pro virtuální realitu. Zajímavé je, že žádost o patent si společnost podala už v roce 2008.

To znamená, že Apple na virtuální realitu myslel dlouho před vznikem Oculus VR, o Gear VR od Samsungu ani nemluvě.

V současné době je ve vývoji hned několik zařízení pro virtuální realitu. Některé z nich jsou v podstatě jenom čočky s krytem, do nějž se vloží iPhone. Ten brýlím propůjčuje senzory i displej pro zobrazování.

Jak je vidět i z nákresu patentu, zařízení je velmi podobné právě Gear VR od Samsungu. Rozdíl je snad jenom v představeném bezdrátovém ovladači do ruky, který by měl pracovat stejně jako ovladač pro Apple TV.

Apple v nedávné době dostal hned několik různých patentů. Ve všech případech se přitom jedná o virtuální brýle, snímače pohybu hlavy a další zařízení potřebné pro virtuální realitu. Otázkou tedy není, zdali se dočkáme virtuální reality od Applu, jako spíš to, kdy se jí dočkáme. My bychom tipovali, že to tak brzo nebude. Apple je známý svým zpátečnickým postojem ke všem technologickým novinkám. A co si myslíte vy?

2226578_apple

2226579_apple

Zdroj: Apple Insider

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře