Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyApple zdražil v tichosti aplikace v App Storu

Apple zdražil v tichosti aplikace v App Storu

Apple v noci ze čtvrtka na pátek bez jakéhokoliv oznámení povýšil o dvanáct procent minimální cenu aplikací a her v obchodě App Store. Ta stoupla z 0,79 na 0,89 euro, zdražení se přímo dotklo i českých zákazníků. Ti nově mohou aplikace nakupovat zhruba za 22 korun.

Důvodem pro zvýšení cen je pravděpodobně nepříznivý kurz eura vůči dolaru. Další novinkou je zavedení lokálních měn v osmi nových zemích. Jmenovitě jde o Rusko, Izrael, Indii, Jihoafrickou republiku, Turecko, Indonésii, Saúdskou Arábii a Spojené arabské emiráty.

Ve čtvrtek také Apple zveřejnil hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí fiskálního roku 2012, v němž vykázal příjmy ve výši 36 miliard amerických dolarů.

Firma za minulý kvartál prodala 26,9 milionu telefonů iPhone, což představuje meziroční nárůst o 58 procent. iPadů se prodalo 14 milionů kusů (nárůst o 26 procent) a iPodů 5,3 milionu kusů (pokles o 19 procent).

iTunes

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře