Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyApple zdražil v Evropě aplikace a hry. Kolik nyní zaplatíte?

Apple zdražil v Evropě aplikace a hry. Kolik nyní zaplatíte?

Ceny v Apple App Store jsou pro Evropany zase o něco vyšší. Základní cena stoupla z 0,89 na 0,99 euro a zdražení se přímo dotklo i českých zákazníků. Kromě zemí Evropské unie se novinka týká i Kanady a Norska. Naopak na Islandu se ceny sníží a v Rusku dojde ke změnám, které vyplývají z posledního vývoje kolem kurzu rublu.

Upozornění, že se budou během následujících 36 hodin zvedat ceny v App Store, výrobce iPhonů zaslal členům iTunes Connect ve středu. Důvodem pro zvýšení cen v katalogu App Store je podle firmy změna daňových zákonů a měnových kurzů na Starém kontinentu.

Nejlevnější placené aplikace/hry jsou nyní k dispozici za 0,99 euro (původně 0,89 euro), 1,99 euro (původně 1,79 euro) a 2,99 euro (původně 2,69 euro). Aplikace, jejichž cena byla dříve 3,59 euro, se teď prodávají za 3,99 euro.

Zdražení aplikací v App Store přichází jen několik dní poté, co Apple oznámil, že za první lednový týden utratili zákazníci v tomto obchodě rekordních 500 milionů dolarů.

apple copy

 

Zdroj: lupa

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře