Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyApple zapracoval na voděodolnosti nových iPhonů, mají silikonové těsnění

Apple zapracoval na voděodolnosti nových iPhonů, mají silikonové těsnění

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že nové iPhony si poradí i s hodinovým ponořením do vody. Redaktoři internetového portálu iFixit po detailním rozložení nových zařízení od Applu přišli na to, co za tím stojí. 

Podle informací z iFixit kalifornská společnost iPhone 6s a iPhone 6s Plus vybavila silikonovým těsněním, které brání vstupu vody do zařízení.

Inženýři v Cupertinu konkrétně přepracovali rám displeje takovým způsobem, že se šířka okraje po obvodu zvětšila o 0,3 mm. To je dost pro to, aby se do něj vešlo právě silikonové těsnění. A zkrátka nepřišly ani kabely, baterie, tlačítka či Lightning port.

Samozřejmě na silikonové těsnění v nových iPhonech se nezle 100% spoléhat. Tato zařízení nemají příslušnou certifikaci a Apple navíc na voděodolnost neposkytuje žádnou záruku. Příslušná vylepšení však mohou být dobrou záchranu třeba v případě, že na svůj smartphone zapomenete a v horkém letním dni si ho v kapse svých šortek nechtíc vezmete s sebou do vody.

Jak se vám nové iPhony líbí?

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře