Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyApple začal prodávat vlastní kryt s baterií. Je ošklivý a cenou nepotěší

Apple začal prodávat vlastní kryt s baterií. Je ošklivý a cenou nepotěší

Mobilní telefon iPhone 6s se může pochlubit jen průměrnou výdrží, protože má akumulátor s kapacitou pouze 1 715 mAh. V nabídce Applu se proto objevila externí baterie, která jeho výdrž značně prodlouží. Design krytu se ale příliš nepovedl.

Na pultech obchodů je celá řada obalů s integrovaným akumulátorem. Smart Battery Case ale vyrábí přímo americký Apple. Výrobce udává, že s externí baterií se výdrž iPhonu 6s zvýší až o 80 procent. Získat lze údajně až 18 hodin surfování na internetu přes LTE, 20 hodin přehrávání videa nebo až 25 hodin hovorového času.

Externí baterie slouží zároveň i jako ochranný kryt, gumový obal totiž chrání všechny bočnice iPhonu. Ve spodní části je pak obal samozřejmě o něco širší, aby se sem vešel vstupní Lightning konektor. Pro vystýlku krytu byla použita mikrovlákna a povrchová úprava je ze silikonu.

Velmi netradičním dojmem novinka působí při pohledu z boku. V její zadní části krytu se totiž ukrývá akumulátor, který z profilu vyčnívá a připomíná hrb nebo baťůžek. Vzhledově se jedná o docela nepovedené řešení a je otázka, proč firma, známá díky designově povedeným produktům, něco takového vůbec představila.

Smart Battery Case je k dostání v bílém a uhlově šedém provedení. Případní zájemci si musí připravit 2 990 Kč.

549

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře