Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyApple Watch mají obrovské problémy s výrobou

Apple Watch mají obrovské problémy s výrobou

Podle zpráv magazínu fudzilla.com Apple není spokojený s výrobou chytrých hodinek Watch. Velkým problémem je kvalita displejů i samotná montáž, vadu prý vykazuje sedm z deseti vyrobených kusů.

Apple montáží svých hodinek pověřil prověřenou tchajwanskou společnost Quanta Computer, avšak poslední zprávy naznačují, že výroba nejde podle původních představ. Bez vady je prý pouze 30 procent vyrobených hodinek. Kvůli zefektivnění montáže si Quanta údajně najala na výpomoc 3 000 pracovníků ze společnosti Foxconn. Ani jedna z firem informace spekulativního technologického serveru Fudzilla nekomentovala.

Kromě samotné montáže prý Apple trápí také nedostatek displejů požadované kvality. Dodavatelem je v tomto případě společnost LG. V hodinkách jsou konkrétně použity P-OLED (Polymer-OLED) displeje, jež místo skla využívají plastový substrát, který je odolný proti poškrábání a odolnější vůči ohybu.

V důsledku výrobních problémů a nedostatku displejů tak má být zpočátku k dispozici zákazníkům pouze polovina z předpokládaného počtu vyrobených 3 milionů kusů Apple Watch. Chytré hodinky se ve vybraných zemích začnou prodávat 24. dubna. Nejlevnější 38mm provedení Apple Watch Sport bude v USA stát 349 dolarů.

wac

Zdroj: Fudzilla

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře