Úterý, 7 května, 2024
DomůRecenzeApple Watch jdou do prodeje. Připravte se na průvan v peněžence

Apple Watch jdou do prodeje. Připravte se na průvan v peněžence

Cena chytrých hodinek bude startovat na částce 349 dolarů (10 600 Kč s DPH). V prodeji se ale objeví také luxusní verze, jejíž cena se vyšplhá na půl milionu korun.

Apple Watch budou dostupné od 24. dubna, ovšem pouze v devíti zemích. Česká republika mezi nimi chybí.

V americkém Cupertinu odstartovala v podvečer tisková konference společnosti Apple. Firma v Yerba Buena Center odhalila nejtenčí laptop, jaký kdy vyrobila. Počítač má displej s úhlopříčkou 12 palců a nabízí rozlišení 2304 × 1440 obrazových bodů. Pracovní tempo nového stroje udává procesor Intel Core M na frekvenci 1,3 GHz. K dispozici je 8 GB operační paměti a 256GB flashové úložiště. Nový MacBook bude v prodeji za cenu 39 990 Kč s DPH (více zde).

5a

Největším hřebem večera ale byly chytré hodinky Watch, které Apple ukázal už loni na podzim, když uváděl iPhony 6 a 6 Plus. Hodinky budou, jak se předpokládalo, bezdrátově (přes bluetooth a WiFi) komunikovat s iPhonem a do jisté míry suplovat jeho funkce. Bude jimi možné ovládat hudební přehrávač, či na nich nechat zobrazovat upozornění kalendáře, nové e-emaily, zprávy ze sociálních sítí nebo používat navigaci.

Apple Watch umí samozřejmě také typické fitness funkce. Jejich majitel se tak dozví údaje o tom, kolik toho nachodil, jakou má tepovou frekvenci a kolik spálil kalorií. Pokud bude příliš lenošit, nebo dlouho sedět u počítače, hodinky ho navíc upozorní, že by se měl jít proběhnout.

Protože Apple Watch mají zabudovaný mikrofon i reproduktor, bude s nimi možné telefonovat podobně jako s bluetooth handsfree (samozřejmě pouze s iPhonem v blízkosti) a bez problémů komunikovat s virtuální asistentkou Siri.

Apple na tiskové konferenci zmínil také podporu bezkontaktních plateb v obchodech přes službu Apple Pay a oznámil dostupnost populárních klientů jako je Uber, WeChat, Shazam, Instagram, Alarm.com a dalších, díky kterým hodinky najdou využití v řadě dalších situací.

455056638_wide-86a35a44f8dc3930f029a8f48adf3e6e1ed1b29a-s800-c85

Hodinky od Applu budou dostupné ve třech různých variantách a dvou odlišných velikostech. Modely Watch Sport jsou určeny pro sportovce, mají syntetický pásek a odolnější povrchovou úpravu. Apple dále nabídne také střední řadu s pouzdrem z ušlechtilé oceli. Podle druhu pásku ceny začínají na 549 dolarech (16 800 Kč s DPH) za 38mm verzi a 599 dolarů (18 000 Kč) za 42mm verzi. Poslední variantou jsou Apple Watch Edition, zlatem pokryté hodinky pro nejnáročnější. Cena bude ve vybraných obchodech začínat na částce 300 000 korun. Za nejdražší model zájemci zaplatí více než půl milionu.

A jaká bude výdrž Apple? Typický uživatel podle výrobce bude moci hodinky využívat i po dlouhý osmnáctihodinový den. Pro mě osobně je tato uváděná výdrž spíše zklamáním. Konkurence je na tom srovnatelně a na trhu přitom působí podstatně déle.

Apple Watch se do obchodů dostanou 24. dubna, Česká republika však v první vlně zemí, kde se budou prodávat, tradičně není.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře