Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyApple vydal pro vývojáře druhou betu systému iOS 8

Apple vydal pro vývojáře druhou betu systému iOS 8

Dostupná je druhá testovací verze operačního systému iOS 8. Přináší řadu vylepšení a změn, ale také některé novinky, které Apple v první betě vynechal. Aktualizaci s označením 12A44297e lze stahovat přímo z jablečných zařízení bez nutnosti synchronizace s programem iTunes.

Mezi hlavní novinky testovacího updatu patří přítomnost aplikace Podcasts pro správu a sledování/poslech podcastů. Klávesnice QuickType , která nabízí automatické pokračování textu na základě již napsaných slov, je od nynějška dostupná také pro tablety iPad (kromě iPadu 2). V nastavení (v podsekci soukromí) je k dispozici nová sekce Home Data, kde bude možné nastavovat aplikace s příslušným využitím. V sekci o využití baterie se teď dozvíte, kolik procent bylo, pokud bylo vaše zařízení mimo pokrytí sítě.

Změn se dočkal také portál App Store. V rámci Purchases je k dispozici řazení položek podle data nákupu. Obchod umí zobrazovat i rodinné nákupy. Vylepšeními se může pochlubit také webový prohlížeč Safari. Nově se naučil blokovat reklamy, které uživatele automaticky přesměrovávaly do App Store, aniž by to povolil.

Pokud vám nyní někdo volá, zobrazuje se jeho obrázek opět přes celý displej – no hurá. Na svém iPhonu 5S jsem pocítil i mírně rychlejší odezvu systému. Na nějaké soudy je pochopitelně ale ještě brzy.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/ios8beta2/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Kdy to bude dostupné pro veřejnost? Četl jsem že někdy na podzim, ale kdo ví, Apple hodně kecá.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře