Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyApple vydal šestou generaci systému iOS. Hlasová asistentka Siri vyspěla a rozloučili...

Apple vydal šestou generaci systému iOS. Hlasová asistentka Siri vyspěla a rozloučili jsme se s mapami od Google

Systém je znovu o něco rychlejší a nabízí zhruba 200 nových vychytávek, včetně dospělejší hlasové asistentky Siri, která si nyní poradí s další hromadou dotazů, integrace Facebooku či aplikace PassBook. Ta slouží jako elektronické skladiště vstupenek, jízdenek či lístků do kina.

Počínaje iOS 6 se Apple vzdává závislosti na Googlu. Naplnily se spekulace, které plnily přední stránky technologických webů po několik měsíců. Dodavatelem vektorových map stala společnost TomTom, oblíbený výrobce navigací. Perličkou v nových mapách je speciální a efektní 3D režim, kterému Apple říká FlyOver. Podporována je také úplná turn-by-turn navigace s informacemi aktuální hustoty dopravy na zvolené trase.

Nepřehlédněte:

Novinkou je pak i hlubší integrace Facebooku do celého systému. Upovídaná asistentka Siri se zase nově vyzná ve sportu, řekne vám program kin ve vašem okolí a pokud budete chtít, spustí vám i libovolnou aplikaci/hru, pokud ji budete mít nainstalovanou.

iOS 6 si můžete zdarma nainstalovat na iPhone 3GS, 4(S), 2. a 3. generaci iPadu a 4. generaci iPodu Touch. Aktualizace je distribuována přes iTunes a také OTA, čili vzduchem ? pro ověření její dostupnosti navštivte: Nastavení => Obecné => Aktualizace softwaru.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře