Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyApple dnes vydá iOS 7, který přináší největší změnu od dob prvního...

Apple dnes vydá iOS 7, který přináší největší změnu od dob prvního iPhonu

Dnes bude pro všechny uživatele k dispozici finální verze iOS 7. Nový je design, který se sice soustředí na jednoduchost, neopouští však zajetou filosofii a logiku ovládání systému. Přibyla gesta a mezi řadou vylepšení a nových funkcí najdeme třeba i iTunes Radio, což není nic jiného než okopírovaná Pandora.

iOS 7 používá takzvaný plošší design, který je v současnosti velmi moderní, a Apple tak následuje ostatní výrobce. Ikony systému a grafické prvky přišly o různá stínování a další efekty. Nový software se po vizuální stránce výrazně odklonil od směru, který razil předchozí šéf platformy Scott Forstall.

Nová je také odemykací obrazovka, klasický posuvník je pryč – nyní stačí tah prstem po obrazovce kdekoli.

Další velkou novinkou je vylepšený multitasking s novým náhledem spuštěných aplikací, přepracovaná notifikační lišta, centrum kontroly, které aktivujete tahem ze spodního okraje obrazovky (dostupné je i na odemykací obrazovce), funkce Air Drop (umožňuje sdílení obsahu) a iTunes Radio.

Došlo také na vylepšení základních aplikací a hlasové asitentky Siri (k dispozici je nově i hlas mužský).

OS 7 bude zdarma k dispozici pro iPhone 4 a novější, iPod touch 5. generace, iPad 2 a novější a iPad mini. Distribuce systému bude probíhat bezdrátově a na jeho dostupnost budete upozorněni notifikací.

Apple spustí aktualizační proces jako tradičně někdy v podvečer našeho času.

ios7

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře