Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyApple v Rusku a dalších šesti zemích zvedá ceny aplikací a her

Apple v Rusku a dalších šesti zemích zvedá ceny aplikací a her

Apple začal měnit ceny aplikací a her ve svém elektronickém obchodě. Zvýšení cen se týká Kanady, Izraele, Mexika, Nového Zélandu, Ruska, Singapuru a Jižní Afriky. Důvodem jsou změny v kurzu tamějších měn.

K navýšení cen dojde během následujících 72 hodin, oznámil Apple na stránkách iTunes Connect. Vývojáři s aktivovaným předplatným budou o změně ještě informováni e-mailem.

V Kanadě a na Novém Zélandu americká firma nově také zavádí alternativní cenová pásma, která umožní vývojářům jiné navýšení cen, vhodné především pro in-app nákupy.

V rumunském App Store ceny zůstávají stejné, nicméně tamním vývojářům připadne od nynějška z prodeje aplikací a her víc peněz, protože daň z přidané hodnoty se v této balkánské zemi snížila z 24 % na 20 %.

apple

Zdroj: 9to5mac

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Prečo nemajú ceny stanovené predajcami len v jednej mene (USD) a ceny v iných krajinách nie sú prepočítané podľa aktuálnych kurzov? Resp. prečo nevyžadujú platbu v USD, alebo prečo nevyužívajú PayPal? Bolo by to spravodlivejšie a menej by to pripomínalo praktiky centrálne riadenej ekonomiky 🙁

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře