Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyApple úmyslně porušoval patenty firmy VirnetX. Zaplatí pokutu 625 milionů dolarů

Apple úmyslně porušoval patenty firmy VirnetX. Zaplatí pokutu 625 milionů dolarů

Apple musí zaplatit přes 625 milionů dolarů (více než 15 miliard korun) společnosti VirnetX Holding za nepovolené využívání jejích internetových bezpečnostních technologií. Rozhodla o tom porota ve státě Texas, která dospěla k závěru, že firma porušovala patenty VirnetX úmyslně.

Americký výrobce elektroniky uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá. „Tento verdikt nás překvapil a zklamal,“ sdělil podnik. „Takové případy podtrhují nezbytnost patentové reformy,“ dodal.

Stanovené odškodné je vyšší než částka 532 milionů dolarů, kterou VirnetX požadoval před začátkem soudního procesu. Apple technologie VirnetX využíval ve svých komunikačních službách FaceTime a iMessage.

Většina příjmů společnosti VirnetX pochází z licenčních poplatků za patenty. „Porota zjistila, co my jsme tvrdili celou dobu: Apple po léta porušoval technologické patenty VirnetX,“ řekl právní zástupce podniku Jason Cassady.

59

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře