Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyApple údajně schválně zpomaluje starší iOS zařízení, půjde kvůli tomu k soudu

Apple údajně schválně zpomaluje starší iOS zařízení, půjde kvůli tomu k soudu

Společnost Apple, respektive její právníci se opět budou muset dostavit k soudu. Tentokrát za to může žaloba majitelů starších iPhonů, kteří tvrdí, že Apple aktualizací na iOS 9 schválně zpomalil jejich zařízení, aby je tak donutil ke koupi nových iPhonů.

Pod žalobu se podepsalo přes 100 majitelů iPhonů 4s. Ti uvedli, že jejich smartphony se po aktualizaci staly téměř nepoužitelné i pro úkony na denní bázi. Aplikace a to včetně těch od Applu se prý neúnosně sekají, případně příliš dlouho načítají. Skloňovalo se však také neočekávané padání a zamrzání.

Nespokojeným Applistům se dále nelíbí, že výrobce při instalaci zobrazoval klamavou reklamu. Ta tvrdila, že aktualizace zvyšuje výkon, prodlužuje výdrž baterie a přináší nové funkce aplikace. Zapomněla však na problematickou kompatibilitu se staršími zařízeními.

Žalující po Applu požadují odškodné v hodnotě 5 milionů amerických dolarů (asi 120 milionů korun). O tom, zdali u soudu uspěli, vás budeme informovat. My bychom za to ale moc nedali – podobné žalobě Apple čelil už v roce 2011 a byl zproštěn obžaloby ve všech jejích bodech.

apple-brick

Zdroj: GSM Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře