Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyApple tvrdí, že neokopíroval iPhone od Sony. Jako důkaz má koncept Purple...

Apple tvrdí, že neokopíroval iPhone od Sony. Jako důkaz má koncept Purple z roku 2005

Na americký federální soud v Kalifornii čeká nelehký úkol. Musí rozhodnout, jestli Samsung při snaze konkurovat firmě Apple neokopíroval její produkty a naopak, zda Apple na oplátku nevyužívá neoprávněně technologie Samsungu.

V celém sporu jde o miliardy dolarů a možná i o osud mobilního byznysu. Již první den bitvy mezi dvěma technologickými giganty vynesl na světlo řadu zajímavých informací. Mezi nimi například i spis, který odhalil staré prototypy iPhonu, přičemž nejstarší snímek se datuje k roku 2005.

Tyto designové návrhy mají vyvrátit nařčení Samsungu, podle nějž se Apple u prvního iPhonu inspiroval u Sony, konkrétně u konceptu s krycím názvem Jony.

Aktualizace: Soudkyně Lucy Kohová právě vydala nařízení, podle něhož Samsungu nebude dovoleno během soudního sporu s Applem předkládat důkazy o věci, která se týká designových návrhů Applu a Sony.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře